Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[31.10.2007] GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 PP
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

PP: Wygrana w Tychach. Dwa gole Dudu

Piłkarze Wisły dzięki dwóm bramkom Dudu Omagbemiego i jednej Pawła Brożka pokonali 3:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski GKS Tychy 71.

Wiślacy szybko, bo już w 22 minucie objęli prowadzenie. Nigeryjczyk Dudu doszedł do pozycji strzeleckiej w bardzo bliskiej odległości od bramki gospodarzy i główką zdobył pierwszego gola z podania Piotra Brożka. Tyszanie tuż po przerwie wyrównali za sprawą najaktywniejszego w dzisiejszym meczu Weseckiego.

Siedem minut później drugiego gola dla Wisły zdobył Dudu, który pięknym wolejem wykorzystał niezdecydowanie obrońców GKS-u. Wynik ustalił w 71 minucie Paweł Brożek, który 14 minut wcześniej zmienił Patryka Małeckiego. Piękna dwójkowa akcja z Boguskim wykończona została celnym strzałem z pierwszej piłki.

Wiślacy pewnie awansowali więc do ćwierćfinału Remes Pucharu Polski. Na uznanie zasługuje niezła frekwencja (6 000 widzów) i wzorowa organizacja pracy mediom ze strony gospodarzy.

GKS Tychy 71 - Wisła Kraków 1:3 (0:1)

0:1 Dudu 22 min
1:1 Wesecki 51 min
1:2 Dudu 58 min
1:3 Brożek Paweł 71 min

Żółta kartka: Wasecki

Widzów: 6 000
Sędziował: Marcin Wróbel (Warszawa)

GKS Tychy 71: Kojdecki - Kozłowski (77 Maławy), Masternak, Kopczyk, Zadylak, Kuzak (63 Błasiak), Wolak (63 Frąckowiak), Wania, Odrobiński, Słonina, Wesecki

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Michael Thwaite, Arkadiusz Głowacki, Cleber Guedes de Lima, Marcin Baszczyński - Patryk Małecki (57 Paweł Brożek), Tomas Jirsak, Mauro Cantoro (81 Krzysztof Mączyński), Piotr Brożek (46 Rafał Boguski) - Jean Paulista, Dudu Omagbemi.