Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[30.11.2006] Wisła Kraków - FC Basel 3:1 (Puchar UEFA)
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła - Basel 3:1

Wisła jako pierwsza polska drużyna odnosi zwycięstwo w meczu fazy grupowej Pucharu UEFA. Trzy asysty zaliczył Kuba Błaszczykowski, dwie bramki zdobył Paweł Brożek.

Początek nie zapowiadał sukcesu - oba zespoły dały sobie "po razie" po 10 minutach meczu. Najpierw zagapiła się nasza obrona, którą sprytnie wyprzedził Petrić i mając przed sobą samego Dolhę pokonał go mocnym strzałem. Po niespełna minucie Błaszczykowski podał do Pawła Brożka, który oddał strzał z pierwszej piłki. Nie było to mocne uderzenie, ale piłka przełamała ręce bramkarza Crayolna i wpadła do bramki.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw rezerwowy Paulista doskonałym strzałem z okolic narożnika pola karnego pokonał bramkarza Basel po raz drugi. Strzał Brazylijczyka był przedniej marki, ale też akcja do linii "asystenta" Błaszczykowskiego bardzo dobra. W końcówce Szwajcarów dobił Paweł Brożek, znów z podania Kuby Błaszczykowskiego ze skrzydła. Nasz napastnik trafił do pustej bramki z siedmiu metrów.

Po tym zwycięstwie Wisła awansowała na trzecie miejsce w tabeli, choć oczekujemy jeszcze wieści z Nancy. Po 80 minutach meczu gospodarze prowadzili z Feyenoordem 3:0, w dodatku Holendrzy grali osłabieni po czerwonej kartce dla Drenthe. Jednak mecz został przerwany a arbiter Espen Berntsen z Norwegii nakazał obu drużynom zejście do szatni z powodu zamieszek na trybunach wywołanych przez kibiców Feyenoordu.

Żółte kartki: Cleber, Burns - Sterjovski
Czerwona kartka: Cleber (89 min., druga żółta)

Sędziował: V. Kassai (Węgry)
Widzów: 8 000

Wisła: Dolha - Baszczyński, Cleber, Dudka, Thwaite - Błaszczykowski (90 Kokoszka), Sobolewski, Burns, Zieńczuk - Brożek Paweł (90 Małecki), Brożek Piotr (65 Paulista)

FC Basel: Craylon - Zanni, Majstrović, Nakata, Chipperfield - Kuzmanović (82 Dos Santos) , Ergić, Ba, Buckley (62 Rakitic) - Sterjovski, Petrić

źródło: wislakrakow.com

piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

brawo Wiślacy - zagrajcie tak samo skutecznie w Rotterdamie, zremisowac - to plan minimum !!

Kamil BOSS

Posty: 475

lepiej wygrać w lub strzelić 1, 2 bramki, bo grać na 0:0 to może być samobójstwo. Zawsze mogą nam wpieprzyć bramę w 90 minucie

Posty: 319

nie mowie o grze na 0-0, przeczytaj dokladnie. remis nas satysfakcjonuje ale nie chodzi o to zeby zastawic bramke zeby zrobic blad i odpasc. Wisla jedzie do Feye po zwyciestwo !