Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[28.03.2008] Polonia Bytom - Wisła Kraków 1:2
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Nieznacznie, acz pewnie

Pewne, choć skromne zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły Kraków w Bytomiu. Gole dla Białej Gwiazdy zdobyli Marcin Baszczyński i Wojciech Łobodziński.

Obydwa zespoły zaczęły ten mecz dość ospale, wyczekując na to co zrobi rywal. Przez pierwsze 10 minut gry żadna z drużyn nie zdołała zagrozić bramce rywala. Pojedynek toczył się w środkowej części boiska, podania do napastników skutecznie przerywali defensorzy. W 14. minucie centrę z rzutu wolnego Piotra Brożka, wypiąstkował Michal Pesković. Wisła zaczęła przejmować inicjatywę. W 18. minucie szarżę Wojciecha Łobodzińskiego przerwał faulem Radziewicz, jednak ze stałego fragmentu gry z niedużej odległości nic nie wynikło.

W 23. minucie ładnym technicznym strzałem popisał się Rafał Boguski, Michał Peskovic z największym trudem wybił na rzut rożny, ratując tym samym swój zespół od utraty bramki. W 28. minucie groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy zastopował Sobolewski.

Aktywny w tym okresie był Wojciech Łobodziński, który często brał udział w konstruowaniu akcji. W 31. minucie w polu karnym Wisły, Podstawek ograł Głowackiego i groźnie strzelił. Na posterunku był jednak Pawełek i na raty obronił ten strzał. Po kwadransie ciągłych ataków, wiślacy oddali nieco pole gospodarzom, jednak przy piłce wciąż znacznie dłużej utrzymywała się drużyna Białej Gwiazdy.

W 36. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, w której podczas dobrze zapowiadającej się akcji Wisły, na boisko wbiegł...pies i sędzia zmuszony był przerwać grę. Niechciany intruz nie zamierzał bynajmniej opuścić placu gry, dopiero Mariusz Pawełek zachęcił go do tego i mecz mógł być kontynuowany.

Ale po trzech minutach bramkę zdobyła Wisła!!! Świetnym rajdem popisał się Marcin Baszczyński, oddał strzał, jednak świetnie interweniował Peskovic. W zamieszaniu podbramkowym to jednak wiślacy okazali się sprytniejsi i Baszczyński wbił piłkę do siatki. Pies okazał się dla Wisły szczęśliwy. - Nasz dwunasty zawodnik - żartował w przerwie strzelec pierwszego gola.

Chwilę później niefrasobliwość rywala wykorzystał Łobodziński i ponownie pokonał golkipera. Wymiana podań między nim a Pawłem Brożkiem przed polem karnym Polonii, wbiegnięcie zawodnika z numerem 21 w "szesnastkę" i przytomny strzał z lewej nogi obok bezradnego słowackiego bramkarza gospodarzy przyniosły podwyższenie rezultatu.

W 45. minucie strzałem z rzutu wolnego starali się odpowiedzieć gospodarze (Sokolenko), jednak piłkę lecącą w środek bramki z łatwością wybronił Mariusz Pawełek. Sędzia doliczył jeszcze dwie minuty, jednak wynik już się nie zmienił. Do przerwy 2:0 prowadzą wiślacy. Trzy minuty wstrząsnęły Polonią!

Po przerwie ucichli kibice gospodarzy, a w powietrzu niósł się dobrze słyszalny doping Armii Białej Gwiazdy, która odwiedziła Bytom w ilości około 400 osób. W 54 minucie dobrą, kombinacyjną akcję przeprowadzili wiślacy. Łobodziński dograł do Matusiaka, ten piętą do Brożka, jednak Stano przejął piłkę.

Prowadzący 2:0 piłkarze Wisły kontrolowali grę, szukając sposobności do zdobycia trzeciej bramki. 3:0 powinno być po strzale z pierwszej piłki z jedenastu metrów Łobodzińskiego z podania Matusiaka - futbolówka przeleciała jednak nad bramką. Bramce rywali zagroził też Paweł Brożek, którego strzał z 25 metrów nieznacznie minął bramkę. Wkrótce po tym w ataku naszego zespołu nastąpiła zmiana. Radosława Matusiaka, który zaliczył udany występ (sporo udanych pojedynków i podań), zastąpił Jean Paulista.

W 68. minucie bliska zdobycia kontaktowego trafienia była bytomska Polonia. Piłkę na dziesiątym metrze spod nóg Podstawka ofiarnie wybił Głowacki. Kilkadziesiąt sekund po tym odpowiedziała Wisła. Z lewego skrzydła strzelał Paulista, Pesković sparował jednak na róg. Chwilę później bramkarz gospodarzy popisał się raz jeszcze, gdy intuicyjnie wybronił strzał strzelającego "szczupakiem" z najbliższej odległości Brożka. Nie istotne, że był spalony.

W końcówce trener Skorża dał pograć 20 minut Darkowi Dudce, który rozegrał pełny mecz 48 godzin wcześniej, przeciwko USA. W 81. minucie gry na ponad 30-metrowy rajd zdecydował się Jean Paulista, ostatecznie został powstrzymany przez defensorów Polonii w ich polu karnym. Chwilę po tym aktywny "Jasiu" uderzał z woleja pół metrów nad bramką strzeżoną przez Michala Peskovica.

Przed końcem spotkania, Maciej Skorża zdecydował się przeprowadzić trzecią zmianę. W miejsce Pawła Brożka wszedł Dudu Omagbemi. Do końca spotkania drużyna Białej Gwiazdy w pełni kontrolowała sytuację na placu gry. W końcówce rezultat próbował zmienić jeszcze Solecki, jednak jego mocny strzał poszybował wysoko nad bramką Mariusza Pawełka, który w tym meczu nie miał wiele pracy.

Gdy część kibiców opuszczała już stadion, honorowe i dość przypadkowe trafienie zdobył dla Polonii Marek Bażik, ustalając wynik meczu. Wynik, który nie oddaje przewagi naszej drużyny zarówno w sytuacjach bramkowych, jak i zaprezentowanych umiejętności piłkarskich i kultury gry.

Jak padły bramki:

0:1 - Baszczyński 39 min - świetnym rajdem popisał się Marcin Baszczyński, oddał strzał, jednak świetnie interweniował Peskovic. W zamieszaniu podbramkowym to jednak wiślacy okazali się sprytniejsi i Baszczyński wbił piłkę do siatki.

0:2 - Łobodziński 42 min - Niefrasobliwość defensorów drużyny gospodarzy wykorzystał Wojciech Łobodziński. Wymiana podań między nim a Brożkiem przed polem karnym Polonii, wbiegnięcie zawodnika z numerem 21 w "szesnastkę" i przytomny strzał z lewej nogi obok bezradnego słowackiego bramkarza gospodarzy.

1:2 - Bażik 90+2 min - Ostatnia akcja meczu, z woleja, zza pola karnego uderzył Marek Bażik. Piłka odbiła się od murawy, ręki Pawełka i wpadła do siatki...