Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[24.08.2006] Wisła Kraków - SV Mattersburg 1:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła w I rundzie Pucharu UEFA

Wisła Kraków zwyciężyła SV Mattersburg 1:0 po bramce Piotra Brożka. Jako że w pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, nasza drużyna awansowała do dalszej fazy Pucharu UEFA.

Dan Petrescu zaliczył udany trenerski debiut w europejskich pucharach, eliminując SV Mattersburg. Wisła nie ruszyła na rywala od pierwszych minut, mimo gorącego dopingu blisko 14 tys. widzów, prowadzonego już na 30 minut przed rozpoczęciem gry. Ale już w 9 minucie kozłująca piłka dotarła do Piotra Brożka, który niecelnie uderzył z pierwszej piłki. Kąt był jednak dość spory.

W 20 minucie bardzo odważnie zagrał Nikola Mijailović, a jego strzał zaskoczył Borenitscha, który spodziewał się prawdopodobnie centry. Golkiper Mattarsburga zagarnął jednak piłkę nogą i uratował swój zespół. Po chwili Borenitsch piąstkował na aut po mocnym uderzeniu z około 30 metrów.

Zwycięski gol padł w 23 minucie. Podanie Marka Zieńczuka ze środka pola na bramkę strzałem lewą nogą zamienił Piotr Brożek. Nie nadążył za grającym dziś w napadzie Brożkiem Anton Pauschenwein oraz wychodzący bramkarz Thomas Borenitsch. Strzał w długi róg okazał się precyzyjny.

Goście mogli skutecznie odpowiedzieć dwie minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i koszmarnym błędzie wiślackiej obrony główkował z bliska Goce Sedloski a piłka osiadła na siatce bramki Wisły. Była to najgroźniejsza sytuacja Mattersburga w tym meczu.

Więcej szans Wisła gościom już nie sprezentowała, do przerwy mając wyraźną przewagę. W drugiej części meczu gra trochę się wyrównała, ale ten stan rzeczy zmieniło wejście na boisko Jeana Paulisty. Minutę po pojawieniu się na boisku Brazylijczyk umieścił piłkę w siatce, ale był na minimalnym spalonym, choć oglądając tą sytuację bez powtórki można było mieć olbrzymie wątpliwości.

W końcówce wyszedł na wierzch brak europejskiego obycia graczy z Mattersburga. W 86 minucie Moerz otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Arkadiuszu Głowackim, zaś sytuację po końcowym gwizdku ciężko komentować. Christian Fuchs opluł leżącego Jakuba Błaszczykowskiego, zaś inni gracze austriackiego zespołu widząc czerwoną kartkę dla swojego kolegi wszczęli awanturę. Brylował w obrzucaniu epitetami o nieuczciwym sędziowaniu kapitan Dietmar Kuhbauer. Chyba zapomniał, jak w 75 minucie Paweł Brożek został ukarany żółtą kartką za symulowanie w polu karnym Mattersburga, podczas gdy Wiśle należała się "jedenastka".

Mimo iż rywal nie był szczególnie renomowany kibice stworzyli przy Reymonta naprawdę fajną atmosferę. Przed meczem zaprezentowano ładną prezentację, wspominającą powstanie w 2001 roku grupy WIŚL@CY. Fani wywiesili też transparent skierowany do wypożyczonego do Polonii Warszawa Konrada Gołosia: "Goły - dziękujemy, wracaj szybko".

Wisła Kraków - SV Mattersburg 1:0 (1:0)

Bramki: Piotr Brożek (23 min.)

Żółte kartki: Radovanović, Paulista, Paweł Brożek (Wisła) oraz Moerz, Lang, Fuchs, Kuehbauer (Mattersburg)

czerwone kartki: Michael Moerz (86 min., za faul), Christian Fuchs (94 min., faul bez piłki)

Sędziował: Paulius Malzinskas (Litwa)
Widzów: 14000

Składy:

Wisła Kraków: Pawełek - Dudka, Głowacki, Cleber, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Penksa, Zieńczuk (90 Cantoro) - Radovanović (68 Brożek Paweł, Brożek Piotr (60 Paulista)

SV Mattersburg: Borenitsch - Pauschenwein, Sedloski, Lang - Atan, (59 Kaintz), Kuehbauer, Holenak, Fuchs - Moerz - Naumoski, Hanikel