Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[22.03.2008] Wisła Kraków - Odra Wodzisław 0:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła - Odra 0:0

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni mecz 22. wielkanocnej kolejki. Wisła po raz pierwszy straciła punkty na własnym boisku w tym sezonie.

Na dzisiejsze spotkanie wiślacy wyszli usposobieni bardzo ofensywnie, z myślą pokonania wodzisławian, czego nie dokonali w meczu rundy jesiennej tego sezonu. Od pierwszych minut zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy, którzy dążyli do zdobycia bramki już na początku spotkania.

W 14. minucie do Pawła Brożka ładnie odegrał Boguski, napastnik Wisły próbował ominąć strzegącego bramki gości Stachowiaka, ten jednak wyłuskał mu futbolówkę. Przed podobną szansą stanąc chwilę później Marek Zieńczuk, którego doskonałym podaniem obsłużył tym razem Paweł Brożek. W pierwszej fazie tego meczu, Wisła miała jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki. Głową uderzał Wojciech Łobodziński, znów górą był jednak świetnie dysponowany dziś Stachowiak.

Wydawało się, że pierwsze trafienie dla Białej Gwiazdy jest tylko kwestią czasu. W 23. minucie gry, przy lini bocznej boiska, pomocnikowi gości piłkę wybijał Cleber, po czym rozpędzony trafił go w brzuch. Sędzia Tomasz Mikulski bez zastanowienia sięgnął po czerwoną kartkę. Od tego momentu grająca w dziesiątkę Wisła musiała nieco zmienić swe ofensywne ustawienie. Zaraz po tym fakcie z ławki rezerwowych poderwał się Dariusz Dudka, który już w 34. minucie zmienił dobrze prezentującego się do tej pory Boguskiego.

Wisła szybko ochłonęła po stracie swojego nominalnego środkowego obrońcy i starała się konstruować kolejne akcje ofensywne, by mimo gry w dziesiątkę, zmienić rezultat spotkania. Przed przerwą wyśmienitą okazję raz jeszcze miał Paweł Brożek, który trafił jednak wprost w bramkarza Odry, po tym jak walczący w parterze Sobolewski dograł mu dokładną piłkę.

Do przerwy wynik nie zmienił się. To Wisła była stroną przeważającą, na tablicy wyników niewiele jednak z tej przewagi wynikało.

Na drugą połowę zarówno drużyna Wisły, jak i Odry wybiegły w tych samych składach, w których opuszczały boisko po pierwszej części gry. Jak się okazało, do 90. minuty meczu mieliśmy oglądać jeszcze bardziej jednostronne widowisko. Po przerwie wodzisławianie w zasadzie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Mnożyły się za to brutalne zagrania, w wyniku czego arbiter dzisiejszego spotkania zmuszony był wyciągać żółty i czerwony kartonik w sumie aż czternastokrotnie.

W 58. minucie gry świetną akcję przeprowadzili bracia Brożek wraz z Markiem Zieńczukiem. Paweł Brożek, popychany przez obrońcę gości, oddał zbyt lekki strzał. Kibice zgromadzeni przy Reymonta domagali się odgwizdania rzutu karnego, sędzia był jednak niewzruszony.

Dziesięć minut później siły się wyrównały. Mający już na swym koncie żółtą kartkę Biskup, zachował się bardzo nierozsądnie wykopując piłkę po gwizdku, za co został ukarany po raz drugi i tym samym wodzisławianie kończyli mecz w dziesiątkę. Od tego momentu, Odra nie starała się nawet wyprowadzać kontrataków, najczęściej wybijając długie piłki na uwolnienie i zyskanie trochę czasu.

Wiślacy niemal nie schodzili z połowy rywala. W 84. minucie piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Sobolewskiego, ten nieco zaskoczony od razu oddał strzał, na posterunku po raz kolejny był jednak golkiper gości. Sześćdziesiąt sekund później rezultat na korzyść wiślaków próbował zmienić jeszcze Paweł Brożek, jednak jego strzał głową przeleciał nad bramką zespołu prowadzonego przez trenera Białka.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty, jednak stan spotkania już się nie zmienił. Dzisiejszy mecz podsumować można jednym zdaniem. "Obrona Częstochowy" udała się wodzisławianom.

Wisła Kraków - Odra Wodzisław 0:0

Żółte kartki: Zieńczuk, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Dudka (Wisła) - Cichy, Kokoszka, Kuranty, Hinc, Biskup, Seweryn, Błażejewski (Odra)

Czerwone kartki: Cleber (23 min, za faul - Wisła) - Biskup (68 min, druga żółta za niesportowe zachowanie, Odra)

Sędziował: T. Mikulski (Lublin)
Widzów: 13 000

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber Guedes de Lima, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (75 min - Jean Paulista), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro (79 min - Radosław Matusiak), Marek Zieńczuk - Paweł Brożek, Rafał Boguski (34 min - Dariusz Dudka)

Odra: Adam Stachowiak - Witold Cichy, Jacek Kowalczyk, Bartosz Hinc, Marcin Kokoszka - Jakub Biskup, Jacek Kuranty, Jan Woś (84 min - Artur Błażejewski), Sławomir Szary - Ilijan Micanski (90 min - Błażej Radler), Damian Seweryn (70 min - Piotr Szymiczek)

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Śro 21:55, 26 Mar 2008, w całości zmieniany 3 razy