Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[20.04.2008] Wisła Kraków - Cracovia 2:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła - Cracovia 2:1

Mistrza Polski sezonu 2007/08, Wisła Kraków pokonała u siebie Cracovię w 175. derbach Krakowa 2:1. Obydwie bramki dla gospodarzy zdobył Paweł Brożek po dośrodkowaniach Wojciecha Łobodzińskiego.

Mecz rozpoczęli wiślacy wspierani głośnym dopingiem blisko 15 tysięcy swych kibiców. Pierwszy strzał oddała Wisła. Już w trzeciej minucie zza pola karnego uderzał Sobolewski, piłka poszybowała jednak nad bramką. Niezła próba pomocnika gospodarzy. Wiślacy nie zaczęli tego spotkania od zmasowanych ataków. Spokojnie konstruowali akcje ofensywne. W 12 minucie pierwsze uderzenie oddała Cracovia, Bartłomiej Dudzic posłał jednak piłkę wysoko w trybuny.

W piętnastej minucie gry gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce rywali i od razu wynik otworzył Paweł Brożek! Świetnie prawym skrzydłem przedarł się Wojciech Łobodziński, dośrodkował do Brożka, który "szczupakiem" pokonał Marcina Cabaja. Siedemnaste trafienie napastnika Wisły w tym sezonie.

Po strzelonym golu, piłkarze Białej Gwiazdy zaczęli pozwalać rywalom na nieco więcej, przez pewien okres czasu gra toczyła się bliżej bramki Mariusza Pawełka. W 28 minucie groźnie było w polu karnym wiślaków. Lewym skrzydłem przedarł się Bartłomiej Dudzic, piłka zagrywana w środek odbiła się od jednego z zawodników Cracovii, do futbolówki dopadł jeszcze Moskała, strzelił jednal wysoko nad bramką. Nieco wcześniej sędzia boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalony.

W 32. minucie z rzutu wolnego z ponad 30 metrów strzelał Dariusz Dudka.Pewnie zachował się jednak Cabaj. Wydawało się, że po pierwszym trafieniu gospodarze zepchną Cracovię do defensywy, nie pozwalając im na zbyt wiele. Tak się jednak nie stało. Mecz był dość wyrównany, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Na pięć minut przed końcem pierwszej częsci spotkania, zawiodła komunikacja w drużynie gości. Do piłki daleko od bramki wyszedł golkiper, piłkę przejął jednak obrońca i niecelnie wybił. Dopadł do niej Paweł Brożek, zbyt długo zwklekał jednak ze strzałem do opuszczonej bramki Cracovii.

Do końca pierwszej częsci gry, wynik nie zmienił się. Wisła prowadzi w Wielkich Derbach Krakowa z Cracovią 1:0. Drużyna Białej Gwiazdy przeważa, wielu groźnych sytuacji brmakowych sobie jednak nie stworzyła. Obydwa zespoły wybiegły na drugą połowę bez zmian w składach. W 48. minucie gry niewiele brakowało by na tablicy wyników pojawiła się dwójka przy zespole Wisły. Zza szesnastki strzelał Zieńczuk, niestety nad bramką. Podobnie z resztą jak i minutę później Radosław Sobolewski.

W 53. minucie spotkania wyrównującą bramkę zdobyli piłkarze Cracovii. Futbolówkę do bramki skierował Przemysław Kulig. Błąd w tej sytuacji popełnił Piotr Brożek, który praktycznie nie wyskoczył do piłki. Nie bez winy był również Mariusz Pawełek, który wyszedł zbyt daleko od bramki i piłka wpadła mu "za kołnierz". Po trafieniu gości, wiślacy rzucili się do ataków. Cracovia od czasu do czasu nękała nasz zespół szybkimi konktratakami. Bardzo dobrze w linii defensywnej prezentował się Arkadiusz Głowacki, raz po raz przerywając akcje drużyny z ul. Kałuży.

W 64. minucie spotkania wiślacy osiągnęli swój cel. Po raz kolejny akcję ofensywną zainicjował Łobodziński, dograł do Brożka, który drugi raz pokonał dziś Cabaja i po raz drugi głową! W 73. minucie spotkania ładną ofensywną akcję przeprowadzili wiślacy. W pole karne dośrodkował Głowacki, Boguski tyłem do bramki zgrał do Jirsaka który oddał strzał z pierwszej piłki. Piłka uderzana po koźle minęła bramkę. W ostatnich dwudziestu minutach dzisiejszego pojedynku, Wisła kontrolowała grę dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Do końca regulaminowego czasu gry działo się już niewiele. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dopiero w doliczonym czasie gry niezłą okazję do wyrównania mieli goście. Z prawego skrzydła do Pawlusińskiego wrzucał Kulig, ten głową strzelił jednak nad bramką. W 93 minucie spotkania świetnie z kontrą wyszli piłkarze Białej Gwiazdy. Marek Zieńczuk znalazł się "sam na sam" z Cabajem, który na trzydziestym metrze od swojej bramki faulował pomocnika Wisły, ratując tym samym Cracovię przed utratą trzeciego gola. Grzegorz Gilewski nie zastanawiał się długo i wyciągnął czerwony kartonik.

Miejsce Cabaja między słupkami zajął Kulig, wynik jednak już się nie zmienił. Wisła Kraków po raz kolejny niepokonana w derbach Krakowa. Nie pozostaje nic innego, jak zacytować słowa kibicowskiej przyśpiewki - Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie!

Jak padły bramki:

1:0 - Paweł Brożek 15 min - Świetnie prawym skrzydłem przedarł się Wojciech Łobodziński, dośrodkował do Brożka, który "szczupakiem" pokonał Marcina Cabaja.

1:1 - Przemysław Kulig 53 min - ulig lobuje główką Pawełka korzystając z nieporozumienia Piotra Brożka i bramkarza Wisły.

2:1 - Paweł Brożek 64 min - Po raz kolejny akcję ofensywną na prawym skrzydle zainicjował Łobodziński, dograł do Brożka, który po raz drugi głową pokonał Cabaja!

Żółte kartki: Boguski, Jirsak, Cleber (Wisła) - Baran, Dudzic (Cracovia)
Czerwona Kartka: Cabaj (Cracovia)

Sędzia: Grzegorz Gikewski (Radom)

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Guedes de Lima Cleber, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (77' Radosław Matusiak), Radosław Sobolewski, Dariusz Dudka (67' Tomas Jirsak), Marek Zieńczuk - Rafał Boguski, Paweł Brożek (82' Mauro Cantoro)

Cracovia: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Piotr Polczak, Mateusz Urbański, Krzysztof Radwański - Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Baran (69' Karol Kostrubała), Kariusz Kłus, Paweł Nowak - Bartłomiej Dudzic (80' Arpad Majoros), Tomasz Moskała (80' Kamil Witkowski)

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Wto 23:14, 22 Kwi 2008, w całości zmieniany 3 razy