Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[17.09.2006] Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Kolejne stracone punkty

Wisła Kraków nie wywiozła zwycięstwa z Łęcznej. Mecz z tamtejszym Górnikiem zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Dariusz Dudka.

To czwarty z rzędu niewygrany mecz przez Wisłę, a trzeci ligowy. Po remisach w Poznaniu i w Krakowie z Pogonią przyszła strata punktów w Łęcznej. W międzyczasie przytrafiła się przykra porażka z Iraklisem Saloniki.

Wiśle nie pomogła gra w przewadze przez ponad kwadrans po drugiej żółtej kartce dla Nikitovicia. Końcówki nie wytrzymał nerwowo Dan Petrescu, oglądający ją stojąc u wejścia na korytarz prowadzący do szatni. Ciśnienie rumuńskiemu trenerowi, kibicom i piłkarzom Wisły podniósł sędzia Robert Werder, który przerwał akcję Wisły gdy na polu karnym Mariusza Pawełka leżał jeden z graczy Górnika Łęczna. Nie przeszkadzało to Werderowi kilka sekund wcześniej gdy akcję przeprowadzali gospodarze.

Mecz ten należało bezwzględnie wygrać, patrząc na grę, jaką prezentował rywal. Gol Andrzeja Kubicy był praktycznie jedyną bramkową szansę Górnika. Wisła stworzyła sobie kilka wybornych okazji, których dwie stuprocentowe zmarnował Paweł Brożek. W pierwszej połowie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Przemysławem Tytoniem. W drugiej części gry miał już przed sobą praktycznie pustą bramkę, gdy fantastycznie rozprowadzili obronę Górnika Łęczna Markowie Zieńczuk (podanie na prawą stronę) i Penksa (zagranie po ziemi na siódmy metr). Paweł Brożek i taką szansę zmarnował - nieatakowany po prostu źle trafił w piłkę.

Oprócz tego pecha miał Arkadiusz Głowacki. Jak już wspomniałem nie upilnował do społu z Cleberem Kubicy przy golu dla zespołu z Łęcznej a do tego jego strzały głową minimalnie mijały bramkę gospodarzy lub blokowali je obrońcy. Tak było w 40, 57 i 65 minucie.

Swojego kolejnego dobrego dnia nie miał Marek Zieńczuk. Niczym junior spartaczył cudowne prostopadłe zagranie Marka Penksy po zejściu tego gracza do środka. Zieńczuk obrócił się w kierunku bramki po czym mając przed sobą tylko bramkarza strzelił... w kierunku linii autowej. W 81 minucie mógł przesądzić o zwycięstwie Wisły, gdy piłkę odegrał mu na 10 metr Paweł Kryszałowicz (zmienił wcześniej Brożka). Strzał Zieńczuka był zbyt lekki i rozgrywający drugi ligowy mecz Paweł Leciejewski, który w 67 minucie zmienił Przemysława Tytonia, nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

Wisła nie zbliżyła się więc do liderującego w tabeli GKS Bełchatów po kolejnym słabym meczu. Niestety, śmiało można zacząć mówić o kryzysie "Białej Gwiazdy". Kilku zawodników z Pawłem Brożkiem na czele wygląda, jakby wymagało wstrząsu. Być może obudzi ich we wtorek Sevilla...

Tak padały bramki:

19 minuta - Andruszczak popędził prawą stroną i nie mógł zrobić nic innego jak dośrodkować do osamotnionego w polu karnym Wisły Andrzeja Kubicy. Napastnika Górnika Łęczna nie powstrzymał ani Cleber ani Głowacki i Kubica zdobył gola strzałem głową z sześciu metrów.

33 minuta - Okres przewagi Wisły wykorzystany po stałym fragmencie gry. Rzut wolny z lewej strony wykonywał Marek Zieńczuk, dośrodkował na ósmy metr, gdzie Dariusz Dudka, wychylony, wystawił do przodu nogę uprzedzając Golema i pakująć piłkę do siatki tuż przy słupku.

Górnik Łeczna - Wisła Kraków 1:1 (1:1)