Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[17.03.2007] Wisła Płock - Wisła Kraków 0:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Remis w Płocku

Wisła przyjechała dziś do Płocka nie po to by dać z siebie wszystko, jak zapowiadali jej piłkarze, ale by zaprezentować się w fatalnej formie. Dwóch sytuacji strzeleckich nie wykorzystał Paweł Brożek, do siatki nie mógł trafić też Paulista ani Zieńczuk.

Po bardzo słabym w wykonaniu krakowskiego zespołu meczu, Wisła Kraków mogła cieszyć się z remisu z Wisłą Płock 0:0. Podopiecznym Adama Nawałki totalnie zabrakło pomysłu na grę, rozpoczynanie i wykańczanie akcji. Najmocniejszym ogniwem naszego zespołu był Emilian Dolha, którego płocczanie zmusili do wielu interwencji.

Wisła nie grała ani w środku pola, ani skrzydłami. W pierwszej połowie "Biała Gwiazda" oddała jedynie jeden celny strzał ostatniej drużynie w tabeli. Niech to wystarczy za komentarz...

Początek drugiej połowy stwarzał nadzieję na gole wiślaków. Ta sztuka nie udała im się jednak przez całe 90 minut. Dobrych sytuacji sam na sam nie umiał zamienić na bramkę Paweł Brożek ani Jean Paulista, zmieniony w trakcie drugiej odsłony na Marka Penksę. Wejście Słowaka oraz wracającego po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego nieco ożywiło grę w ofensywie. Szansa na zwycięskiego gola pojawiła się w ostatniej minucie gry, ale strzał Brożka zablokował Robert Gubiec.

Choć może nikt z Krakowa nie stawiał gospodarzy w roli faworyta, to "Nafciarze" zdecydowanie częściej stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, górowali w środku pola i wygrywali wiele indywidualnych pojedynków. W zespole spod Wawelu nie potafili odnaleźć się reprezentanci Polski. Najmocniejszym ogniwem naszego zespołu był Emilian Dolha, dzięki któremu wyjeżdżamy z Płocka z jednym punktem.

Dużo błędów zanotowała wiślacka defensywa. Nierówno grał Kokoszka, któremu dobre zablokowania przeplatały się z niepewnymi interwencjami. Błędów nie ustrzegł się także doświadczony Arek Głowacki, Maciej Stolarczyk, czy Marcin Baszczyński, który otrzymał czwartą żółtą kartkę i nie zagra przeciwko Koronie.

Dwójka polskich reprezentantów - Dariusz Dudka i Radosław Sobolewski nie stwarzała zagrożenia w środku pola, nie wyprowadzała akcji ofensywnych. Podobnie rozczarowali skrzydłowi - Marek Zieńczuk i Konrad Gołoś, który już nie wykonuje swych efektownych rajdów.

Słowa krytyki niestety należą się także naszym napastnikom, którzy nie potrafili pokonać bramkarza ostatniego zespołu w tabeli. W pozytywnych kategoriach można oceniać wejście Marka Penksy i Jakuba Błaszczykowskiego, który ciekawymi podaniami zainicjował kilka akcji. W środku pola nie zachwycił zmiennik Dudki, Mauro Cantoro, ale za to w ostatniej minucie gry zablokował strzał, który mógł dać gospodarzom komplet punktów.

To już dziewiąty remis "Białej Gwiazdy" w tym sezonie, co oznacza, że Wisła zremisowała dokładnie połowę swoich spotkań. Po raz czwarty remis jest bezbramkowy i po raz czwarty w tym sezonie Wisła nie zdołała zdobyć żadnego gola.

Wisła Płock - Wisła Kraków 0:0

Żółte kartki: Belada, Kowalski - Baszczyński

Wisła Płock: Gubiec - Lerant, Belada, Parzy, Wyczałkowski, Rachwał, Gedeon, Michalek (88 Kujawka), Kowalski, Peszko (81 Sobczak), Dosek (46 Gevorgyan).

Wisła Kraków: Dolha - Baszczyński, Głowacki, Kokoszka, Stolarczyk - Gołoś (58 Błaszczykowski), Dudka (63 Cantoro), Sobolewski, Zieńczuk - Paweł Brożek, Paulista (77 Penksa).

Widzów: 4500 (w tym około 100 Wisły)

źródło: wislakrakow.com

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Nie 22:53, 01 Kwi 2007, w całości zmieniany 3 razy
piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

ja powiem ze juz stracilem jakiekolwiek nadzieje na MP albo nawet 2 lub 3 miejsce. 4 miejsce to gora i puchar Intertoto. szkoda ze Wislacy olewaja Puchar Polski bo to juz niedlugo bedzie ich jedyna szansa na gre w UEFA... Sad