Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[15.09.2007] Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków 2:2
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Remis w Wodzisławiu

To był dobry mecz wycofanego do obrony Marka Zieńczuka, który zdobył dwie bramki. Niestety, Wisła zremisowała 2:2 z Odrą Wodzisław...

Po raz ostatni Marek Zieńczuk zdobył dwa gole 10 września 2005 roku przeciwko Pogoni. Wisła wygrała wtedy 2:1.

Gol ustawionego na lewej obronie w zastępstwie Dariusza Dudki Marka Zieńczuka w 30 minucie dał Wiśle prowadzenie. Zawodnik "Białej Gwiazdy" zamknął dośrodkowanie na długi słupek Kamila Kosowskiego z rzutu rożnego.

Jedenaście minut później wyrównał Grzegorzewski po rzucie karnym podyktowanym za faul Arkadiusza Głowackiego na Malinowskim. Grzegorzewski nie dał szans na skuteczną interwencję Pawełkowi, strzelając bardzo pewnie.

W 43 minucie przywrócić prowadzenie mógł Mauro Cantoro, który z sześciu metrów nie trafił do pustej bramki po wcześniejszym minięciu bramkarza...

Wisła miała znaczną przewagę w tym meczu, ale nie potrafiła wykończyć swoich sytuacji. Przy czym drugą połowę lepiej zaczęła Odra. W 60 minucie gospodarze rozklepali naszą obronę i prowadzenie dla nich zdobył Malinowski.

Po dziewięciu minutach stan meczu wyrównał Marek Zieńczuk, który z bardzo ostrego kąta wpakował piłkę do wodzisławskiej bramki. Mimo kilku szans bramkowych nie udało się już Wiśle zdobyć zwycięskiego gola. Dwa punkty zostają więc w pechowym dla "Białej Gwiazdy" Wodzisławiu.

Odra Wodzisław - Wisła Kraków 2:2 (1:1)

0:1 Zieńczuk (30 min.)
1:1 Grzegorzewski (41 min. - karny)
2:1 Malinowski (60 min.)
2:2 Zieńczuk (69 min.)

Żółte kartki: Nowacki, Biskup, Malinowski (Odra) - Ćwielong, Zieńczuk (Wisła)

Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz)
Widzów: 4 500

Odra: Pilarz - M. Kokoszka, Kowalczyk, Hinc (46 Jakosz), Szary - Woś, Biskup (90 Dudek), Seweryn (70 Kuranty), Malinowski, Nowacki, Grzegorzewski

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Cleber, Głowacki, Zieńczuk - Boguski (46 Piotr Brożek), Cantoro, Sobolewski (73 Jirsak), Kosowski - Paweł Brożek, Paulista (64 Ćwielong)