Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[15.03.2008] Lech Poznań - Wisła Kraków 1:2
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Twierdza Poznań zdobyta. Brat pomścił brata

Pięć lat czekali fani Wisły na zwycięstwo w Poznaniu. W tym sezonie wygranej przy Bułgarskiej nie odnotowała też żadna ligowa ekipa. Kto mógł przełamać tą passę? Oczywiście superduet Marek Zieńczuk - Paweł Brożek. Ten drugi pomścił brata Piotra, który strzelił gola samobójczego.

Osłabiona brakiem Cantoro (ale co to za osłabienie, skoro zastąpił go kadrowicz Dudka) Wisła rozpoczęła bardzo dobrze. Jej ataki były dość składne, rzec by można finezyjne. Już na początku do dobrego podania Pawła Brożka dopadł Rafał Boguski, którego uderzenie z prawej nogi również nogą obronił Kotorowski.

Lechici przedostawali się pod naszą bramkę raczej prostszymi środkami. Szans szukali przede wszystkim w dośrodkowaniach, przyznać należy że bitych dość dobrze. Nieco inaczej było w 12 minucie, gdy po sprytnie zagranej piłce sam przed Pawełkiem znalazł się Rengifo. Bramkarz Wisły trącił piłkę, lecz ta nadal toczyła się w pobliże bramki Wisły. Dwa metry przed linią futbolówki dopadł Kikut i... trafił w słupek! Autentyczny cud! Gorzej, że interwencję kontuzją przypłacił Mariusz Pawełek, który już do końca nie grał zbyt pewnie.

Wisła nie dość, że nie straciła bramki, to... skutecznie skontrowała! Znakomicie na prawym skrzydle znalazł się Wojciech Łobodziński, wrzucił do Zieńczuka, który w swoim stylu dopełnił formalności, potwierdzając dobrą grę naszej drużyny w pierwszym kwadransie. Niepokoić mogła tylko sytuacja zdrowotna - oprócz stłuczonego kolana Pawełka kłopoty mieli Łobodziński i Sobolewski - przede wszystkim po ostrych wejściach "zabijaki" Quinterosa.

W 40 minucie dość niespodziewanie Lech wyrównał po świetnej centrze z rzutu wolnego Luisa Henriqueza i samobójczej główce Piotra Brożka. Kolejorz ma duże szczęście do samobójczych bramek zdobytych przez Wisłę. Poprzednio takiego gola nasza drużyna straciła... w jesiennym meczu z Lechem, a do siatki trafił Cleber. Jeśli zaś chodzi o Piotra - ten "zdobyty" gol wyzwolił u niego jeszcze większe pokłady ambicji i w drugiej połowie nominalny lewy obrońca coraz częściej przebywał na połowie gospodarzy.

O zwycięskiego gola trzeba więc było postarać w drugiej części gry. I udało się na 20 minut przed końcem, gdy wrzutkę Zieńczuka wolejem wykończył Paweł Brożek. Po zdobyciu gola cieszył się na siatce ogrodzenia razem z 1200 kibicami Wisły obecnymi na stadionie Lecha. - Trochę było niebezpiecznie, ale skończyło się dobrze - żartował po meczu zdobywca 15 goli w tym sezonie.

Podwyższyć wynik mogli jeszcze rezerwista Jean Paulista (główka z kilku metrów) i ponownie Paweł Brożek. Lech kończył mecz w dziesiątkę po wręczonej trochę na wyrost drugiej żółtej kartce Rengifo - za wymuszanie rzutu karnego.

Po zwycięstwie w Poznaniu wszyscy wiślacy odśpiewali wraz z przybyłymi fanami piosenki "Niepokonana, nasza Wisełka kochana" oraz "Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie". Ta druga przyśpiewka miała na stadionie Kolejorza szczególne znaczenie.

Wisła nie daje więc zbliżyć się rywalom. Najgroźniejszy na dzień dzisiejszy Groclin-Dyskobolia, a od przyszłego roku - Śląsk Wrocław - również wygrał na wyjeździe 2:1. Wyższość grodziszczan uznać musiał Łódzki KS.

Tak padały bramki:

14 min - Wojciech Łobodziński centruje z prawej strony z pierwszego uderzenia. Szybko lecącą po ziemi futbolówkę mocnym uderzeniem zagarnia na lewym skrzydle z pola bramkowego Marek Zieńczuk.

40 min - Duży pech Wisły. Spod linii bocznej ostro centruje Henriquez. Piotr Brożek dochodzi do główki i niestety trafia piłką w krótki róg naszej bramki. Gol samobójczy, wyrównujący stan meczu.

70 min - Książkowa akcja, centra Zieńczuka nad głowami obrońców, którą wolejem z linii pola bramkowego zamyka Paweł Brożek!

1:2 Paweł Brożek 70 min.

Żółta kartka: Reiss, Rengifo (Lech) - Głowacki, Baszczyński, Sobolewski, Matusiak (Wisła)
Czerwona kartka: Rengifo (Lech, druga żółta, 84 min)

Sędzia: H. Siejewicz (Białystok)
Widzów: 15 500

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Kucharski, Bosacki, Henriquez (68 min - Bandrowski) - Zając (61 min - Wilk), Quinteros, Murawski, Kikut - Reiss (79 min - Pitry), Rengifo

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Brożek Piotr - Łobodziński (68 min - Matusiak), Dudka (90 min - Diaz), Sobolewski, Zieńczuk - Brożek Paweł, Boguski (46 min - Paulista)

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Nie 15:12, 16 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz