Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[14.04.2007] Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Chiacu ratuje punkt dla Wisły

Gol Christu Chiacu w 90 minucie meczu z Pogonią uratował dla Wisły jeden punkt. Wcześniej gola dla Pogoni zdobył Celeban. W Szczecinie remis 1:1.

To kolejny koszmarny mecz w wykonaniu Wisły. Jeśli po nim trener Nawałka zachowa swoją posadę, będzie to oznaczało tylko jedno - szefowie klubu nie zdołali dogadać się z żadnym innym szkoleniowcem na jego miejsce.

W pierwszej połowie niewielu kibiców (ok. 4 tys. osób) oglądało mało ciekawych akcji. Wydawało się, że Pogoń podtrzyma swą passę bez zwycięstwa w rundzie wiosennej, a Wisła bez strzelonego gola.

Wisła oddała jedynie trzy celne strzały, z których tylko jeden z trudem musiał obronić Majdan. Jego autorem był Dawidowski, który w pozostałych akcjach spisał się przeciętnie, często upadając na murawę, tracąc wiele piłek.

Najładniejsza akcja pierwszej połowy pomiędzy braćmi Brożkami, zakończyła się wprawdzie załopotaniem piłki w siatce Majdana, ale strzelający Piotr Brożek był na pozycji spalonej.

W drugiej połowie emocje rozbudził gol Piotra Celebana, który w 50 minucie pokonał strzałem głową Emiliana Dolhę po rzucie rożnym wykonywanym przez Ediego Andradinę.

Wyrównał w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Chiacu. Z rzutu wolnego zaskakująco na prawą stronę zagrał do niego Dariusz Dudka, a rumuński pomocnik mocnym strzałem po ziemi zaskoczył Radosława Majdana. Po tym golu drugą żółtą kartkę otrzymał Thiago, a końcowy gwizdek arbitra wyzwolił w obu drużynach dodatkową falę agresji, skutkiem czego doszło do przepychanek.

Wisła nieco lepiej zaprezentowała się w pierwszej połowie, w drugiej zmuszona była co rusz odpierać ataki gospodarzy. Trudno cieszyć się ze strzelonego gola czy mówić o przełamaniu niemocy strzeleckiej, bo nadal bramek nie zdobywają napastnicy. Trudno także cieszyć się z wywalczonego punktu, w obliczu założeń, jakie przed sezonem postawiła sobie Wisła. Sposobem ich realizacji na pewno nie może być seria remisów. A to już piąty z rzędu mecz zakończony podziałem punktów.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Celeban 50 min., Chiacu 90 min.

Żółte kartki: Thiago, Lilo (Pogoń) - Paulista, Radovanović, Chiacu (Wisła)

Czerwona kartka: Thiago (90 min. - druga żółta)

Sędziował: Z. Bakaluk (Olsztyn)
Widzów: 4 000

Pogoń Szczecin: Majdan - Celeban, Diego, Julcimar, Thiago - Lilo (88 Kowal), Marcelo, Campos, Da Silva (60 Skórski) - Edi Andradina, Martins Tiago (58 Grosicki)

Wisła Kraków: Dolha - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Mijailović - Chiacu, Gołoś (66 Radovanović), Dudka, Piotr Brożek (66 Penksa) - Paweł Brożek, Dawidowski (54 Paulista)