Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[09.12.2007] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 2:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła - Zagłębie 2:1

Wisła Kraków w końcówce wydarła zwycięstwo w ostatnim meczu tego roku, po bramce z 91 minuty Marka Zieńczuka, zostawiając w pokonanym polu aktualnych mistrzów Polski Zagłębie Lubin.

Po wyrównanej pierwszej połowie z lekką przewagą lubinian prowadzenie dla Wisły zdobył Paweł Brozek. Skorzystał on z podania Rafała Boguskiego, który próbował strzelać z dwunastu metrów. Piłka zeszła mu z nogi i trafiła prosto pod nogi Brożka, który z bliska nie dał szans Aleksandrowi Ptakowi.

Zagłębie wyrównało siedem minut później po skutecznym wyegzekwowaniu rzutu rożnego. Dośrodkował Michał Goliński a zamykający tą wrzutkę na "długim słupku" Manuel Arboleda uprzedził Marcina Baszczyńskiego i mocnym strzałem głowa pokonał Mariusza Pawełka, który zdołał tylko trącić piłkę ręką.

W ostatnich minutach trwało prawdziwe oblężenie bramki Zagłębia. Szczęście uśmiechnęło się do Wisły gdy rozpoczynała się 91 minuta meczu. Wrzutkę z rzutu wolnego w wykonaniu Kamila Kosowskiego celną główką pod poprzeczkę zamienił na gola nie kto inny jak Marek Zieńczuk!

Widzów: 13 000

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki (63 Adam Kokoszka), Cleber Guedes de Lima, Piotr Brożek - Rafał Boguski (82 Patryk Małecki), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk - Paweł Brożek, Jean Paulista (65 Kamil Kosowski)

Zagłębie: Aleksander Ptak - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sreten Sretenović, Manuel Arboleda - Wojciech Łobodziński, Michał Goliński, Maciej Iwański, Rui Miguel (87 Robert Kolendowicz), Szymon Pawłowski - Piotr Włodarczyk (76 Dawid Plizga).

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Wto 0:31, 11 Gru 2007, w całości zmieniany 6 razy
Mario_89

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 3

Wygraliśmy zasłużenie bo Wisełka cisnęła w końcówce i to sie liczy ze gramy do końca:)))