Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[01.04.2008] Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:0 PP
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Bez bramek w Gdyni

Mimo sporej przewagi Wisła nie zdołała strzelić gola w Gdyni i bezbramkowo zremisowała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski z Arką. Gospodarze stworzyli sobie w całym meczu tylko dwie sytuacje, jednak groźniejsze. Sprawiedliwszym wynikiem byłby bramkowy remis, korzystniejszy w rywalizacji pucharowej dla Białej Gwiazdy. Wiślacy swą wyższość będą musieli udowodnić w rewanżu w Krakowie.

Wisła wystąpiła niemal w najsilniejszym zestawieniu, co potwierdzało aspiracje drużyny, mierzącej w potrójną koronę. Na lewej stronie obrony zagrał Junior Diaz (kontuzjowany Piotr Brożek został w domu) i była to praktycznie tylko jedna pozycja, co do której można było przed meczem mieć watpliwości. Nie licząc faktu otrzymania drugiej żółtej kartki w 83 minucie, Kostarykanin rozegrał jednak w Gdyni najlepszy swój mecz w barwach Wisły. Do ataku, obok Pawła Brożka, Maciej Skorża zdecydował się wystawić Rafała Boguskiego, na ławce zasiadł zaś Radosław Matusiak.

Gra obu drużyn nie mogła zachwycić. Arka nieco wystraszona gwiazdorskiej Wisły, Biała Gwiazda natomiast atakująca niewielkimi siłami, choć groźniej. Szczególnie podobać się mogły dokładne podania Marka Zieńczuka do Wojciecha Łobodzińskiego czy Pawła Brożka. Obaj mieli swoje szanse, zwłaszcza szansa "Łobo" z 11 minuty powinna przynieść powodzenie. Dość podobną szansę ten sam zawodnik miał 21 minut później.

Zachwycić nie mógł też komentarz w telewizji nSport, która relacjonowała wtorkowe spotkanie, udowadniając że decyzja o pozostawieniu transmisji ligowych Canal+ była w stu procentach trafna. Chluby stacji, której posiadaczem jest własciciel Legii nie przynosi ani miernej jakości realizacja transmisji ze śladowa ilościa powtórek, ani żenujący komentarz panów nie rozróżniających pozycji zawodników czy też notorycznie życzących Arce gola, by ten "podrażnił Wisłę".

Niewiele brakowało, by marzenia panów Sergiusza Ryczela i Daniela Dubickiego (były gracz Wisły, wychowanek Bałtyku, obecnie Orkan Rumia) ziściły się w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy Cleber zbyt krótko wybił piłkę w polu karnym Wisły, ta trafiła pod nogi Chmiesta, który mając przed soba tylko Mariusza Pawełka uderzył nad poprzeczką.

Po przerwie nadal atakowała Wisła. Szanse na debiutanckie trafienie miał Junior Diaz, który w 60 minucie po centrze z rzutu wolnego trącił piłkę głową, jednak na róg wybił ja Witkowski. Na ostatnie 20 minut gry szansę otrzymał Radosław Matusiak, który zmienił Pawła Brożka. Bardziej zmartwiło gdy w 77 minucie utykając opuścił boisko Arkadiusz Głowacki. Osiem minut później za Dariusza Dudkę na boisku pojawił się rekonwalescent Tomas Jirsak.

Niewiele brakowało, by Czech wchodził na boisko przy stanie 1:0 dla Arki, gdyż moment wcześniej Kowalski trafił w poprzeczke bramki Wisły. Ostatecznie zmiany nie wpłynęły już na grę żadnej z drużyn i spotkanie zakończyło się bezbramkowym wynikiem.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:0

Żółte kartki: Junior Diaz (Wisła) - Piotr Bazler (Arka)
Czerwona kartka: Junior Diaz (85 min, druga żółta za faul, Wisła)

Sędzia: Piotr Pielak (Warszawa)

Arka: Norbert Witkowski - Tomasz Sokołowski II, Paweł Weinar, Krzysztof Sobieraj (72 min - Damian Nawrocik), Łukasz Kowalski - Bartosz Ława, Krzysztof Przytuła (56 min - Piotr Bazler), Olgierd Moskalewicz, Marcin Wachowicz, Bartosz Karwan - Marcin Chmiest (66 min - Michał Łabędzki)

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Cleber Guedes de Lima, Arkadiusz Głowacki (77 min - Adam Kokoszka), Junior Diaz - Wojciech Łobodziński, Dariusz Dudka, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk - Paweł Brożek (71 min - Radosław Matusiak), Rafał Boguski (85 min - Tomas Jirsak).

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Wto 22:03, 01 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz