Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[01.03.2008] Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła - Widzew 1:0

Trzy punkty pozostały przy Reymonta. Wisła Kraków pokonała 1:0 Widzew Łódź, strzelając gola tuż przed przerwą. Bramkę nr 13 w tym sezonie zdobył Paweł "złote buty" Brożek.

Gol Brożka padł w najlepszym możliwym momencie, podsumowując nienajlepszą pierwszą połowę, w której Wisła nie była zespołem lepszym. Widzew skutecznie uniemożliwiał naszym zawodnikom zbudowanie groźnych akcji, atakując wysokim pressingiem.

Akcja bramkowa miała miejsce z lewej strony boiska. Po wrzucie z autu piłkę przejął Rafał Boguski, podbił ją czubkiem buta do góry z Paweł Brożek nie namyślając się długo huknął z powietrza prawą nogą, umieszczając futbolówkę tuż przy bliższym słupku. Piłka idealnie "siadła" na nodze napastnikowi Wisły, który objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Druga połowa w wykonaniu Wisły była lepsza. Widzewiacy nie byli w stanie atakować tak wysoko przez cały mecz, poza tym wyraźnie podłamała ich stracona bramka. Szkoda, że ostatnie pół godziny meczu rozgrywano w kompletnej ciszy - "młyn" z sektora D brakiem dopingu zaprotestował przeciwko niewpuszczeniu kibiców Widzewa na sektor gości.

Wisła utrzymała 11-punktową przewagę nad drugą w tabeli Legią.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Brożek 44 min.

Żółte kartki: Szymanek, Kuklis, Kłos

Wisła: Mariusz Pawełek - Adam Kokoszka, Arkadiusz Głowacki, Cleber Guedes de Lima, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (72 Jean Paulista), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk, Rafał Boguski, Paweł Brożek (85 Dudu Omagbemi)

Widzew: Fabiniak - Szeliga (46 Napoleoni), Szymanek, Ukah, Kłos - Budka (63 Masłowski), Juszkiewicz, Kuklis (83 Mierzejewski), Panka - Lisowski, Kowalczyk

źródło: [link widoczny dla zalogowanych]