Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

Podsumowanie nierównej ligowej jesieni
araneae

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 291

W nadspodziewanie kiepskim stylu Wisła zakończyła swe ligowe występy w rundzie jesiennej. Łącznie w 15 meczach nasz zespół odniósł tylko sześć zwycięstw, ale aż siedem remisów i dwie porażki. Z 25 punktami przez najbliższe trzy miesiące Wisła będzie zajmowała piąte miejsce w tabeli.

Wisła Kraków, która jeszcze po 13. kolejce zajmowała fotel lidera Orange Ekstraklasy, na finiszu rundy jesiennej musiała uznać wyższość aż czterech zespołów - mistrza jesieni GKS-u Bełchatów (2:4 u siebie), Zagłębia Lubin (0:0 na wyjeździe), Korony Kielce (2:0 u siebie) i Legii Warszawa (1:1 na wyjeździe). Do lidera wiślacy tracą pięć punktów, pozostałe trio uciekło o dwa oczka.

Zespół "Białej Gwiazdy" zdobył 26 bramek, tracąc dokładnie połowę tej liczby. Korzystniejszy bilans ma tylko GKS Bełchatów (31:17) i Legia Warszawa (29:16). Najlepszym strzelcem Wisły w rundzie jesiennej został obrońca Cleber, który pięć razy wpisał się na listę strzelców. Jedno trafienie mniej zanotował Paweł Brożek. Po trzy bramki zdobyli Radovanović i Kryszałowicz. Nominalni obrońcy łącznie mają na koncie 8 goli, pomocnicy 7, napastnicy 10. Jedną bramkę podarował nam Bosacki z Lecha Poznań.

Najlepszy rezultat Wisła osiągnęła w połowie października, pokonując u siebie Odrę Wodzisław 6:0. Najwyższej porażki 2:4 doznała także na własnym stadionie, przerywając tym samym najlepszą w Europie passę nieprzegranych meczów na własnym boisku. W krakowskich derbach stulecia Wisła zdeklasowała Cracovię 3:0, ale przy tym w całej rundzie nie wygrała żadnego meczu na wyjeździe. Mecze największej walki miały miejsce w Wielkopolsce - pod koniec sierpnia Wisła zdołała zremisować z Lechem w Poznaniu 3:3, choć w 56 minucie przegrywała już 3:1, na początku listopada punkt udało się zabrać także Dyskobolii, która w Grodzisku prowadziła do przerwy 2:0.

Jesienią Wisłę prowadziło dwóch szkoleniowców. Rundę rozpoczął Dan Petrescu (3-4-0; 9:4), zakończył Dragomir Okuka (3-3-2; 17:9). Łącznie wykorzystali oni 26 zawodników, w tym dwóch bramkarzy, ośmiu obrońców, dziesięciu pomocników i sześciu napastników. Najwięcej, bo aż 1215 minut spędził na boisku brazylijski obrońca Cleber, który nie grał tylko w jednym meczu.