Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[28.10.2006] Wisła Kraków - Cracovia 3:0 !!!
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Derby stulecia: Wisła Kraków - Cracovia 3:0

Na podsumowanie stulecia Wisły i Cracovii "Biała Gwiazda" rozgromiła odwiecznego rywala 3:0.

Dwie bramki zdobył Brazylijczyk Cleber, jedną Paweł Brożek.

Wisła Kraków - Cracovia 3:0 (3:0)

Bramki:
1:0 Cleber (1 min.)
2:0 Paweł Brożek (28 min.)
3:0 Cleber (41 min. - karny)

Zółte kartki: Marcin Baszczyński, Nikola Mijailovic, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk - Paweł Szwajdych, Krzysztof Radwański

Czerwona kartka: Nikola Mijailovic (83 min. - druga żółta)

Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz)
Widzów: 15 000

Wisła Kraków: Dolha - Baszczyński, Cleber, Dudka, Mijailović - Błaszczykowski, Varga, Cantoro (59 Brożek Piotr), Zieńczuk - Brożek Paweł (81 Thwaite), Paulista (59 Svitlica).

Cracovia: Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański - Pawlusiński (86 Joao Paulo), Wiśniewski (74 Wojciechowski), Giza (69 Karwan), Nowak, Szwajdych, Bojarski, Moskała.

źródło: wislakrakow.com

piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

mecz cudo palce lizac Smile ale tylko do przerwy bo potem juz gorzej Smile a ci kibice cracovii to sa pojebani po prostu, nie moga sie pogodzic z przegrana dewastuja i niszcza sektor sami robiac sobie przez to prablemy... a ich doping ? oni nie potrafia wspierac "swojej" druzyny, tylko anty Wisłę. to tyle w tym temacie Smile

Kamil BOSS

Posty: 475

Pierwszy gol meczu padł już w 55 sekundzie. Piłkę w pobliżu narożnika pola karnego otrzymał Cleber i zdecydował się na zaskakujący strzał w krótki róg bramki. Zaskoczony Marcin Cabaj spodziewał się dośrodkowania i po niepewnej interwencji przepuścił piłkę do siatki.

Wymarzony początek Wisły, ale po 10 minutach naszą drużynę dwukrotnie z opresji musiał wybawiać Emilian Dolha po mocnym strzale Bojarskiego z 18 metrów i główce Szwajdycha z bliskiej odległości.

W 28 minucie Wisła podwyższyła na 2:0. Fenomenalnie na krótki słupek zacentrował spod linii końcowej Marek Zieńczuk, a Paweł Brożek rzucił się do piłki szczupakiem efektowną główką pakując już pod poprzeczkę bramki "Pasów".

Wynik ustalił tuż przed przerwą Cleber, wykorzystując rzut karny po faulu na Dariuszu Dudce. Brazylijczyk mocno uderzył piłkę mierząc w lewy róg bramki Cabaja. Do przewienienia w "szesnastce" Cracovii doszło po strzale w poprzeczkę Marka Zieńczuka, dobijać próbował Dudka, ale został chwycony w pół przez Skrzyńskiego, co nie uszło uwadze sędziego.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Wisła zadowolona z prowadzenia atakowała z mniejszym przekonaniem, choć miała przewagę w środku pola. Końcówkę meczu Wisła rozgrywała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Nikoli Mijailovicia. W Derbach Stulecia zadebiutował Michael Thwaite, który zmienił w 81 minucie Pawła Brożka. W końcówce meczu dobrą szansę zmarnował Stanko Svitlica, przegrywając pojedynek "oko w oko" z Cabajem.

Dobrej grze w drugiej połowie nie sprzyjała atmosfera na trybunach. Najpierw doszło do bójki widowni utożsamiającej się z Wisłą w sektorze E4, później chuligani z Cracovii zdemolowali sektor gości wyrywając z niego kilkadziesiąt krzesełek, którymi obrzucono policję i ochronę. Obraz "derbowej" atmosfery uzupełniło też spalenie szali Cracovii oraz mnóstwo obelg padających z obu stron. Na pocieszenie pozostała nam wspaniała oprawa na początek meczu (dwustronna kartoniada: daty z 1906 w kolorze sepii na czerwono-biało-niebieskie 2006) oraz efektowne chorągwie w drugiej połowie.

172. derby Krakowa dla Wisły. Po meczu okazały puchar od władz miasta uniósł kapitan "Białej Gwiazdy" - Marcin Baszczyński.