Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[27.08.2006] Lech Poznań - Wisła Kraków 3:3 (2:0)
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Efektowny jeden punkt w Poznaniu

Swój najlepszy mecz w ofensywie rozegrała na stadionie Lecha Poznań Wisła Kraków, zdobywając trzy bramki. To jednak "Biała Gwiazda" musiała gonić wynik, bo "Kolejorz" co strzelał, to wpadało.

Remis 3:3 uratował w 91 minucie meczu Piotr Brożek, który trafił z dwóch metrów głową z podania Arkadiusza Głowackiego. Właśnie ta para była bohaterami Wisły, obaj zaliczyli po bramce i asyście, choć w przypadku Brożka było to podanie przy golu samobójczym w wykonaniu Bartosza Bosackiego.

Lech znany był ostatnio z tego, że doskonale wychodzi mu odrabianie strat. Gospodarze postanowili zerwać z tą tradycją i zaatakowali od pierwszych minut, nie lekceważąc Wisły, tak jak ostatnio zlekceważyli Cracovię. Już w 5. minucie po podaniu przewrotką Zająca sam przed Pawełkiem znalazł się Zakrzewski. Bramkarz Wisły zasłonił największą powierzchnię bramki jaką mógł i zablokował strzał napastnika Lecha.

Pawełek był jednak bezradny w 7 minucie. Zakrzewski powalczył w powietrzu (początkowo wydawało nam się, że był na spalonym) i piłka trafiła na 17 metr do Wasilewskiego. Najskuteczniejszy obecnie obrońca polskiej ligi uderzył mocno, prawą nogą po długim rogu i piłka wpadła do siatki.

Wisła obudziła się mniej więcej po kwadransie. W 21 minucie z dobrej pozycji główkował Błaszczykowski po dośrodkowaniu z lewej strony Mijailovicia. Kuba zamykał akcję na dłuższym słupku, strzał oddał po koźle, niestety wprost w ręce Kotorowskiego. Golkiper Lecha wybronił też nogami strzał z około 10 metrów (ostry kąt) Marka Zieńczuka w 28 minucie meczu. Po tym zagraniu Lech wyprowadził zabójczą kontrę. Wrzutkę z prawej strony główką na bramkę zamienił Zakrzewski, który idealnie wyszedł w powietrze mając przed sobą Clebera a za sobą Głowackiego.

Po takich dwóch ciosach ciężko było się podnieść. Wisła już do końca tej części gry nie złapała właściwego rytmu, choć Kotorowski dwukrotnie był w opresji po strzałach głową Branko Radovanovicia. Szczególnie interwencja z 43 minuty była przedniej marki, bo golkiper "Kolejorza" wybił futbolówkę tuż spod poprzeczki. Trzy minuty po przerwie Kotorowskiemu natomiast dopisało szczęście po strzale z 10 metrów Paulisty, gdy piłka po rykoszecie wyszła poza światło bramki. Na boisku nie było już Radovanovicia, zmienionego w przerwie przez Pawła Brożka.

Wisła jednak zaczęła tą drugą część gry znacznie lepiej, z kolei Lech jakby opadł z sił. W 53 minucie udało się zdobyć kontaktową bramkę. Wisła rozgrywała rzut rożny, futbolówkę wymienili krótko Penksa z Zieńczukiem, ten drugi zacentrował z pierwszej piłki wprost na głowę Arka Głowackiego, który nie dał szans bramkarzowi Lecha (asysta: Zieńczuk).

Wydawało się, że kolejne gole dla Wisły są kwestią czasu, tymczasem nasza drużyna otrzymała kolejny cios. - Bywają mecze, gdy przeciwnik oddaje się 3-4 strzały i wszystko wpada - to święte słowa Arkadiusza Głowackiego opisujące sytuację. Do siatki Pawełka wpadł fenomenalny "szczupak" Reissa po wrzutce Marcina Zająca.

Do końca meczu zostały 33 minuty plus doliczony czas gry i Wisła w tym czasie dzieliła i rządziła na boisku. Rozpoczęło się od drugiej groźnej główki Głowackiego, wybronionej tym razem przez Kotorowskiego. Po chwili Jean Paulista swój fenomenalny rajd zakończył nienajlepszym strzałem, po którym piłka wyszła na róg. Odpowiedział tylko raz niegroźnym strzałem z 35 metrów Wojtkowiak.

W międzyczasie Petrescu wpuścił na boisko Piotra Brożka (za Marka Penksę) i zszokował wprowadzając za Clebera Hristu Chiacu. - To była taktyczna zmiana - wyjaśniał później trener Wisły, zaprzeczając że posunięcie to wymusiła kontuzja Brazylijczyka. Chiacu zepsuł przynajmniej dwie piłki w pobliżu bramki Lecha, zaś raz w zdobyciu bramki przeszkodził mu sędzia, gdyż mając przed sobą tylko bramkarza arbiter niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. Gdy w 77 i 80 minucie Paweł Brożek zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje wielu myślało już, że tego meczu nie mamy prawa wygrać.

Losy meczu odwrócił jego brat, Piotr Brożek. W 82 minucie wszedł odważnie lewą stroną, wstrzelił piłkę na trzeci metr, gdzie czekał Paweł Brożek, ale uprzedził go Bartosz Bosacki, zaskakując Kotorowskiego.
Już w doliczonym czasie gry Piotr Brożek zdobył swojego trzeciego gola w trzecim meczu z rzędu i była to bramka na wagę jednego punktu. Na ósmy metr poszła piłka w kierunku Arkadiusza Głowackiego, Kotorowski wyszedł z bramki, ale kapitan Wisły kapitalnie odegrał z powietrza do Piotra Brożka, który z dwóch metrów wpakował futbolówkę do siatki strzałem głową (asysta: Głowacki).

W ten oto sposób Wisła, rozgrywając najlepszy swój mecz w tym sezonie, sięgnęła tylko po jeden punkt. Tylko i aż, bo przecież jeszcze na osiem minut przed końcem spotkania "Biała Gwiazda" przegrywała 1:3.

Przed nami dwa tygodnie ligowej przerwy. Na boisko wracają reprezentanci Polski. W czwartek 31 sierpnia Wisła rozegra w Nowym Sączu charytatywny mecz z Sandecją.