Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[27.04.2007] Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1

Po świetnym spotkaniu Wisła pewnie 3:1 pokonała na Reymonta warszawską Legię. Bramki dla "Białej Gwiazdy" strzelali Paweł Brożek, Cleber oraz Jean Paulista.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił przez oba zespoły. Pierwszą groźną w tym meczu sytuację stworzyli sobie w 9 minucie piłkarze Wisły, którzy zdołali przełamać szyki obronne Legii. Na bramkę Fabiańskiego uderzał Paweł Brożek, jednak piłka, zablokowana przez któregoś z legionistów wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później starali odgryźć się podopieczni Jacka Zielińskiego. Po błędzie Clebera piłkę przejął Korzym i idealnie zagrał do Piotra Włodarczyka, który wbiegł w pole karne, na szczęście Roger nie sięgnął jego dośrodkowania.

Po kwadransie gry przewagę osiągnał zespół gości. Groźnie było w 27 minucie, kiedy 18 metrów przed bramką faulował Głowacki, piłka po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Włodarczyka o zaledwie metr minęła bramkę Dolhy. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania to napór wiślaków, którzy w krótkim odstępie czasu kilkakrotnie zagrozili bramce Legii. W 42 minucie nikt nie zdołał wykończyć szybkiej akcji Chiacu, minutę później Fabiański z najwyższym trudem sparował na rzut rożny uderzenie Pawła Brożka.

Co się nie udało w pierwszej połowie to udało się w drugiej, którą Wiślacy rozpoczęli "nowymi skrzydłami". Kazimierz Moskal postanowił zmienić Chiacu i Gołosia, desygnując za nich do gry Jakuba Błaszczykowskiego i Piotra Brożka. Okazały się to zmiany kluczowe dla przebiegu całego spotkania. Już pierwsza akcja wiślaków w drugiej połowie przyniosła prowadzenie. Piotr Brożek wypuścił w uliczkę swojego brata, który wpierw zgubił goniącego go obrońcę, a chwilę potem silnym strzałem pokonał bramkarza Legii (asysta: Piotr Brożek). Bramka dodała animuszu piłkarzom "Białej Gwiazdy", którzy co chwila stwarzali groźne sytuacje pod bramką gości. Tak było w 55 minucie kiedy Fabiański dalekim wybiegiem uratował swój zespół.

Jednak w 60 minucie niespodziewanie do wyrównania doprowadzili legioniści. W pole karne z boku wbiegł Maciej Korzym i strzałem niemal z zerowego kąta umieścił piłkę w siatce. Błąd przy tej sytuacji popełnił Emilian Dolha, spodziewający się dośrodkowania. Radość gości nie trwała jednak długo. W 65 minucie po wzorowej kontrze Pawła Brożka i Paulisty w polu karnym przez Piotra Bronowickiego został sfaulowany drugi z wymienionych zawodników i sędzia bez wahania wskazał na "wapno"! Skutecznym egzekutorem okazał się Cleber (asysta: Jean Paulista).

W 71 minucie wynik ustalił Jean Paulista, który wykończył akcję po płaskim dośrodkowanie Błaszczykowskiego i odegraniu Pawła Brożka, co spowodowało ekspozję radości na stadionie (asysta: Paweł Brożek). Fantastycznie dopingujący do tej pory fani mieli okazję do spontanicznej zabawy. Przez obiekt przy Reymonta kilkukrotnie przetoczyła się meksykańska fala. Na boisku zaś, mimo sytuacji z obu stron żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnych bramek.

Po serii fatalnych występów zespół Wisły wreszcie odniósł przekonywujące zwycięstwo w pięknym stylu, a kibice w końcu mogli usatysfakcjonowani opuszczać stadion.

Widzów: 14500

Wisła: Dolha - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Stolarczyk - Chiacu (46 Piotr Brożek), Burns, Dudka, Gołoś (46 Błaszczykowski) - Paweł Brożek, Paulista (85 Penksa)

Legia: Fabiański - P. Bronowicki, Szala, Dick, G. Bronowicki - Radović, Surma, Smoliński (78 Edson), Roger - Włodarczyk (61 Janczyk), Korzym (72 Junior)

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Nie 20:10, 29 Kwi 2007, w całości zmieniany 5 razy
piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

no i zajebiscie ! strasznie sie ciesze, szkoda ze tyle punktow stracilismy w glupich meczach. teraz juz wiemy gdzie jest problem Wisly - oni potrafia grac ale brak im motywacji na "byle jakie" mecze bo na takie potrafia sie zmotywowac. Wislacy ! mam prosbe - wygrajcie z cracovia i botem (jako rewanz z jesieni) a reszty nie przegrajcie. nie bede na was zly. Smile

Kamil BOSS

Posty: 475

wszystko pięknie, szkoda tylko, że Brożek umie strzelać bramki (prawie) tylko Legii

Posty: 319

moze sie odblokuje i zaczne strzelac... nie zmienia to faktu ze lepiej zeby jednak wyjechal na zachod - niech sie wypromuje i jedzie rozwijac za granice.. tam znajda sposob zeby strzelal bramki, a i Wisla zarobi

Kamil BOSS

Posty: 475

właśnie, niech partaczy sytuacje innym zespołom, chyba że zacznie strzelać dla nas, to rozumiem Smile