Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[26.05.2007] Wisła Kraków - Łódzki KS 0:0

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Na koniec bez bramek

Wisła tradycyjnie... bezbramkowo zremisowała z Łódzkim Klubem Sportowym na zakończenie ligowych rozgrywek.

Nasza drużyna w rundzie wiosennej przyzwyczaiła nas do chimerycznej gry udokumentowanej niewielką ilością sytuacji bramkowych i fatalną skutecznością. Nie inaczej było w ostatnim spotkaniu sezonu ligowego.

Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra mieliśmy przy Reymonta miłą uroczystość - odchodzący do Borussii Dortmund Kuba Błaszczykowski został pożegnany przez kibiców, kolegów z drużyny i trenerów pamiątkowym plakatem z podpisami i grawerowanym zegarkiem. W 72 minucie "Błaszczu" został zmieniony przez Patryka Małeckiego otrzymując od kibiców brawa na stojąco za dwa i pół roku ambitnej gry w Wiśle. Schodząc ukłonił się w pas wszystkim trybunom, zdjął koszulkę, pod nią zaś ukazując czerwony t-shirt z napisem "Jeszcze tu wrócę".

Pierwszą i praktycznie jedyną szansę bramkową stworzyli sobie goście w 16 minucie. Po rzucie rożnym powstało duże zamieszanie na polu karnym Wisły, po którym piłkę z linii bramkowej wybijać musiał Piotr Brożek. Strzelał kat Wisły w jesiennym meczu między tymi drużynami (2:1 dla ŁKS) Ensar Arifović.

Dwie minuty później Dariusz Dudka oddał strzał z rzutu wolnego nad bramką. Kolejne uderzenie z tego stałego fragmentu gry oddawał Cleber, tym razem zmuszając do niewielkiego wysiłku Witolda Sabelę w bramce ŁKS. Lepszą sytuację miał w 34 minucie Piotr Brożek, który będąc pięć metrów od bramki z lewej strony oddał mocny strzał wprost w golkipera gości.

Lepsze sytuacje Wisła miała w drugiej odsłonie. W 53 minucie fatalnie pod łódzką bramką zachował się Marek Penksa, który będąc przed Sabelą oddał niecelny strzał, w dodatku piłkę zablokował jeden z powracających obrońców. Słowaka "przebił" nieskutecznością Paweł Brożek. Rezerwowy napastnik w sobotnim meczu w sytuacji sam na sam najpierw trafił w słupek by mając szansę dobicia piłki do pustej bramki kopnąć nad poprzeczkę! Później okazję miał jeszcze Patryk Małecki, ale uderzając "z dużego palca" przeniósł futbolówkę ponad bramką gości.

Ciekawostką sobotniego spotkania była obecność kobiety w roli sędziego liniowego. Pani Kinga Seniuk dobrze wywiązała się ze swych obowiązków, choć nie miała zbyt trudnego zadania biorąc pod uwagę pasywną grę napastników obu drużyn.

Wisła zakończyła sezon na kompromitującym ósmym miejscu w tabeli. Klub z jednym z najwyższych budżetów w Polsce wystawił drużynę, która zanotowała aż 16 remisów, nie potrafiąc zdobyć gola aż w jedenastu spotkaniach. Przed nami jeszcze spotkania w niezbyt cenionym Pucharze Ekstraklasy a później czas rozliczeń i wyciągania wniosków. Jak to często w Wiśle bywa - czas burzliwych zmian...

Mistrzem Polski zostało Zagłębie Lubin, które w ostatniej kolejce pokonało 2:1 Legię Warszawa. BOT GKS Bełchatów pokonał Pogoń Szczecin 2:0.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 0:0

Żółte kartki: Baszczyński (Wisła) - Przybyszewski (ŁKS)

Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin)
Widzów: 10 000

Wisła Kraków: Pawełek - Baszczyński, Stolarczyk, Cleber, Zieńczuk - Błaszczykowski (72. Małecki), Sobolewski, Dudka, Brożek Piotr - Penksa (57. Paweł Brożek), Paulista (79. Gołoś)

Łódzki KS: Sabela - Goryszewski, Przybyszewski (87. Kmiecik), Łakomy, Marciniak - Wilk, Ostalczyk (59. Kęska), Madej, Opsenica, Magiera - Arifović (84. Szczot)