Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[22.11.2006] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:1 PE
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Zła passa trwa

Wisła pod kierunkiem Dragomira Okuki śrubuje niechlubną serię. W meczu niedocenianego Pucharu Ekstraklasy Wisła zremisowała w Lubinie 1:1, tracąc gola w 89 minucie. A mogła nawet przegrać.

-Piłka podwórkowa - tak określił postawę Wisły po przerwie Marek Zieńczuk. Właśnie "podwórkowy" brak koncentracji spowodował, że w końcówce meczu Jacob Burns sfaulował Macieja Iwańskiego, który chwilę później precyzyjnym strzałem pod spojenie słupka z poprzeczką pokonał Mariusza Pawełka. Minutę później Adam Kokoszka sfaulował już w polu karnym Zbigniewa Grzybowskiego i tylko braku czujności sędziego Lyczmańskiego Wisła zawdzięcza zdobycz jednego punktu.

Dragomir Okuka postanowił w Lubinie dać szansę zawodnikom grającym rzadziej, w myśl założenia, że właśnie w meczach Pucharu Ekstraklasy muszą oni udowodnić swą przydatność dla Wisły. Co innego Zagłębie, które wystawiło swój pierwszy garnitur. W pierwszej połowie Wisła pozostawiła przyzwoite wrażenie. Co prawda nie stworzyła wielu sytuacji bramkowych, ale miała optyczną przewagę i zdawała się grać dojrzalej. Gospodarze poważnie zagrozili bramce Pawełka dzięki niecelnej główce Banaczka. Znacznie lepszą sytuację miał Patryk Małecki, który po centrze Marka Zieńczuka z lewej strony zamiast główkować do pustej bramki... odbił piłkę do tyłu. Dobrą okazję miał również dzięki podaniu na głowę Paweł Kryszałowicz.

Tuż po zmianie stron Wiślacy udokumentowali lepszą postawę od rywala bramką. Kryszałowicza z prawej strony uruchomił podaniem Chiacu, napastnik Wisły zagrał na prawo do Paulisty, który mając 3 metry do bramki i rozpaczliwie interweniującego Vaclavika sprytnym strzałem "po koźle" zdobył prowadzenie (asysta Kryszałowicz).

Od tego momentu Wisła oddała inicjatywę, tak ma bowiem w zwyczaju za trenera Okuki. Zagłębie przez długi czas nic nie mogło wskórać. Wisła grała uważnie w obronie, zaś gospodarze nie wysilali się tak, jak choćby podczas ich ostatniego meczu z Legią (1:0 po golu Chałbińskiego). Do 89 lubinianie nie oddali groźnego strzału w stronę bramki Pawełka, musiał on najwyżej zapobiegać niebezpieczeństwu poprzez przecinanie podań do zawodników mających w założeniu wykończyć okazję.

Niestety, pod koniec spotkania wyszedł brak doświadczenia i determinacji w utrzymaniu skromnego, acz cennego prowadzenia. W ten oto sposób o pierwsze zwycięstwo w Pucharze Ekstraklasy przyjdzie walczyć Wiśle już w sobotę przeciwko Górnikowi. Później zaś czeka nas już konfrontacja z FC Basel.