Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[22.10.2006] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Bez bramek w meczu Zagłębie - Wisła

Wisła Kraków zremisowała w Lubinie 0:0 po słabym meczu w wykonaniu "Białej Gwiazdy". Bramkowego konta Wiślaków nie poprawił Stanko Svitlica - debiutant od 46 minuty gry.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:0

Żółte kartki: Stasiak, Jackiewicz - Baszczyński, Sobolewski

Widzów: 8 000
Sędziował: M. Mikołajewski (Ciechanów)

Zagłębie: Liberda - Bartczak, Felix, Stasiak, Arboleda - Piszczek (71 Visević), Szczypkowski, Jackiewicz, Łobodziński - Iwański (85 Bartczak), Chałbiński (88 Mierzejewski)

Wisła: Dolha - Baszczyński, Dudka, Cleber, Mijailović (56 Stolarczyk) - Błaszczykowski, Penksa, Sobolewski, Zieńczuk (79 Brożek Piotr) - Kryszałowicz (46 Svitlica), Jean Paulista

źródło: wislakrakow.com

Kamil BOSS

Posty: 475

no coments Sad Crying or Very sad

lepiej grali jak śvietlica był na trubunach, byle by nie przeszkadzał...

mateusz212

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 17

Zieńczuk,Penksa i Kryszałowicz powinni po tym sezonie zostac sprzedani. Najlepiej na syberie, aby trzymali sie z daleka od Wisły!!!

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

mhm... jasne, Wiślacy nie grali może porywająco ale mogli tam spokojnie przegrac i to ze 3,4:0 wiec i tak powinnismy sie z tego cieszyc. i ch*j ze kolejny wyjazd i remis... moim zdaniem powinnismy sprzedac kaczorowskiego, dawidowskiego, kuzbe no i kryszalowicza. zostawcie tego Zieńczuka w spokoju! mateusz212 ile Ty masz lat, ze oceniasz wartosc zawodnika po 1 bardzo trudnym meczu ? nie wiem czy wiesz ale to wlasnie Marek zanotowal 8 asyst w tym sezonie, dobrze pokazal sie w pucharach, strzelil bramke Mattersburgowi.. nie rozumiem tego co piszecie. Svitlica tez nie jest winny bo praktycznie wogole pilki nie dostal, bo niestety Wisla nie byla w stanie dobrej kontry wyprowadzic.. tak to wyglada - troche dystansu chlopaki i oceniajcie innych po kilku zlych wystepow a nie po 1 !!

mateusz212

Posty: 17

piter_biezanow napisał:

Okuki ani Svietlicy nie zamierzam winic. ale co do Zieńczuk to Ty chyba meczów Wisły nie ogladasz. Jak mozna mówic,że ten człowiek nam się przyda ???? przeciez te 8 asyst to on miał tylko z jakimis cieniasami!!!! Jak przyjdzie zagrać z Legią(kompromitacja) z Blackburn)kompromitacja) z zagłębiem jedno co mu wychodziło do podania do Dolhy!!!! no to jest już szczyt wszytskiego!!!!!! ile razy on juz dostawał szanse???? NIGDY się nie sprawdził z silniejszym rywalem!!! dlatego Zieńczuk jest Wisle nie potzrebny,wręcz jej przeszkadza. Piotrek Brozek wszedł na 10 min z zagłębiem i zrobił więc ceikawych akcji niż Zieńczuk za za całe 75 min!!!! Dlatego uwazam,że ten Pan nie nadaj się do Wisły!!! ale jak Ty chcesz go oceniac przez pryzmat meczu z Odra to prosze bardzo, tylko nie miej póżniej pretensji,że będziemy odpadać w pierwszej runadzie PU!!! A co do Kryszałowicza to nie ma co się rozpisywac, jest za słaby, za stary i za wolny. I tyle. a lat mam wytarczajaco duzo, bo żetelnie ocenić wystepy piłkarzy Wisły bo ogladam kazdy ich mecz na wyjężdzie, a W Krakowie jestm na KAŻDYM meczu!!!

Bezbramkowy debiut Svitlicy

Stanko Svitlica nie zdobył bramki w bezbarwnym, 45-minutowym debiucie. Drużyna Wisły wywiozła z Lubina bezbramkowe remis, który jest sukcesem drużyny Dragomira Okuki.

Kibice Wisły mogą zaakceptować, że najlepszymi zawodnikami naszej drużyny są bramkarz Emilian Dolha i obrońca Cleber - ale tylko gdy gramy w europejskich pucharach. Gdy podobna sytuacja ma miejsce w meczu ligowym, ciężko o optymistyczne nastroje.

Cleber zaliczył w niedzielnym meczu kilkadziesiąt odbiorów piłki. Gdy jego gra nie wystarczała, wówczas drużynę ratował Emilian Dolha. Chyba tylko on wie w jaki sposób obronił strzał głową Łukasza Piszczka z sześciu metrów pod koniec pierwszej połowy. Nie była to jedyna efektowna interwencja Rumuna. W końcówce pierwszej połowie Zagłębie wykonywało cztery rzuty rożne - po każdym z nich pachniało bramką.

Pierwsze 30 minut nie zapowiadało jednak dominacji Zagłębia. Wisła dużo częściej utrzymywała się przy piłce, rozgrywała ją uważnie i nie dopuszczała gospodarzy pod własne pole karne. Jedyne, na co mogliśmy narzekać, to dość nieliczne wypady ofensywne. Wtedy jednak można było sądzić, że "w końcu coś wpadnie". Nic bardziej mylnego - im dłużej trwał mecz tym większą przewagę osiągało Zagłębie.

Wydarzeniem meczu miał być powrót na krajowe boiska Stanko Svitlicy, który cztery lata temu w barwach Legii zdobywał tytuł króla strzelców naszej ligi. Serbski napastnik pojawił się na boisku na początku drugiej połowy, zastępując kontuzjowanego Pawła Kryszałowicza, ale nie pokazał niczego godnego uwagi.

W 55 minucie jedyny poważny błąd popełnił Cleber, który pomagając na lewej stronie Dudce dał się ograć przez Jackiewicza. Pomocnik Zagłębia dośrodkował, tuż przed bramką skiksował Sobolewski co zmyliło Chałbińskiego. Piłka odbiła się od klatki piersiowej napastnika gospodarzy i wyszła na aut bramkowy.

W 74 minucie bardzo zadrżało nam serce, bo Maciej Stolarczyk (zmienił w 56 min. Mijailovicia) zostawił za dużo miejsca Łobodzińskiemu i ten huknął na bramkę Wisły - piłka otarła się o poprzeczkę. W ostatniej minucie natomiast Emilian Dolha uratował Wisłę po główce z bliska Arboledy. Rumuński bramkarz wyłapał futbolówkę centymetry przed linią bramkową.

Jedynie w ostatnich dzisięciu minutach meczu Wisła częściej zapuszczała się pod pole karne Zagłębia niż rywale pod nasze. Główna w tym zasługa Piotra Brożka, który w 79 minucie zastąpił Marka Zieńczuka. Właśnie młody lewoskrzydłowy wstrzelał piłkę w pole bramkowe Zagłębie w 84 minucie - szkoda, że tego zamysłu nie przewidział Svitlica, który stał w miejscu.

Po meczu trener Okuka nie chciał nazywać Emiliana Dolhy bohaterem, bo "każdy bramkarz musi coś w meczu obronić". Na podstawie tego i kilku ostatnich meczów zaryzykujemy jednak stwierdzenie, że gdyby Rumun grał lepiej na przedpolu, byłby golkiperem światowej klasy. Liczymy jednak, że w arcyprestiżowym derbowym spotkaniu, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, Dolha będzie miał mniej okazji do wykazywania się umiejętnościami. - Derby będą zupełnie innym meczem - zapowiada Marek Zieńczuk. Trzymamy za słowo! Wisła ma pięć dni na regenerację sił - po meczu z Blackburn nie udało się tego zrobić w stu procentach.

źródło wislakrakow.com

Ostatnio zmieniony przez Kamil BOSS dnia Nie 22:47, 01 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 319

co do kryszala i calej bandy nic nie produkujacych napastnikow sie zgadzam trzeba ich wyjebac i bedzie po sprawie ale zienczuk moze i jest slaby psychicznie ale jakos da sie to zalatwic- psycholodzy itp. nawet jezeli sie nie sprawdza z lepszym rywalem to moze grac w ligowych meczach, i wcale nie patrze na to przez pryzmat odry tylko oceniam go za to co zrobil odkad przyszedl do Wisly. Piotr Brozek coraz lepiej sobie radzi, ale martwi mnie Pawel, i jego partaczenie sytuacji 100% :/ peace