Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[22.05.2007] BOT GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:2
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła wygrywa w Bełchatowie

Wisła Kraków wygrała po raz drugi w tym sezonie na wyjeździe i to na boisku lidera, GKS Bełchatów - 2:1. Gole dla Wisły zdobyli Jean Paulista i Dariusz Dudka.

W porównaniu z ostatnim meczem z Groclinem skład drużyny został znacznie wzmocniony na trzech pozycjach. Do bramki po dłuższym czasie wrócił Mariusz Pawełek, kartkowe absencje odcierpiał Marcin Baszczyński zaś do środka wrócił Radosław Sobolewski. Na środku obrony z konieczności zagrał Maciej Stolarczyk. W ataku teoretycznie tylko Paulista, gdyż Marek Penksa ustawiony został jako piąty z pomocników. Na ławce zasiadł Paweł Brożek.

Jean Paulista już w 6 minucie wykorzystał świetne podanie z naszej połowy w wykonaniu Piotra Brożka, przebiegł z piłką niemal pół boiska i by koniec swojego rajdu zwieńczyć spokojnym strzałem obok wychodzącego bramkarza. (zobacz tego gola) Na 2:0 szybko podwyższyć mógł Kuba Błaszczykowski, który niczym tyczki minął czterech przeciwników, zatrzymując się na piątym - skutecznie interweniującym nogami Piotrze Lechu.

Ta sytuacja przebudziła gospodarzy, którzy stworzyli trzy sytuacje strzeleckie Carlo Costly'emu. Honduranin najpierw świetnie główkował po prostopadłej wrzutce, ale trafił piłką w słupek. Po chwili centra z rzutu rożnego, Ujek zgrał do środku do Costly'ego ten zupełnie nieobstawiony na ósmym metrze uderzył z powietrza - nad bramką. Na tym nie koniec popisów nieskuteczności napastnika z Hondurasu, który po centrze z prawej strony w wykonaniu Popka główkował z sześciu metrów obok słupka.

Wisła powinna podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą, po podobnej akcji, w jakiej Paulista zdobył bramkę. Tym razem Brazylijczyka na prawym skrzydle wypuścił Błaszczykowski, Paulista wbiegł w pole karne, dojrzał wbiegającego z lewej strony Baszczyńskiego... by niecelnie podać. Gdyby piłka dodarła do prawego obrońcy Wisły, miałby on przed sobą tylko pustą bramkę...

Po przerwie lepiej rozpoczęła Wisła a konkretniej Błaszczykowski, który swoją solową akcję zakończył potężnym uderzeniem nad poprzeczką. W 71 minucie kontra "Białej Gwiazdy" zakończyła się drugim golem - rezerwista Paweł Brożek wycofał do Sobolewskiego, który z pierweszej piłki uruchomił Błaszczykowskiego. Pomocnik Wisły wystawił piłkę na 18 metr, a wbiegający Darek Dudka skutecznie przymierzył prawą nogą po ziemi (zobacz tego gola).

Dudi" mógł podwyższyć na 3:0, ale z pięciu metrów niecelnie główkował po wrzutce Błaszczykowskiego. Tymczasem Bełchatów w końcówce przycisnął, piłka wielokrotnie znajdowała się w polu karnym Wisły. Strzałów w światło bramki GKS jednak raczej nie oddawał. Dopiero w 85 minucie były zawodnik Wisły Paweł Strąk uderzył z 30 metrów, a Mariusz Pawełek przepuścił piłkę pod brzuchem. - Straszny babol - skomentował swój błąd w tej sytuacji golkiper "Białej Gwiazdy".

Po zwycięstwie w Bełchatowie Wisła nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli Orange Ekstraklasy. Przed ostatnią kolejką wiemy już, że na pewno też nie spadnie na niższą lokatę. Teoretycznie zaś podopieczni Kazimierza Moskala mają jeszcze szanse na czwarte miejsce na koniec sezonu.

Meczowe statystyki (za Canal+):
Sytuacje: 13 - 10
Strzały: 21 - 12
Strzały celne: 7 - 8
Posiadanie piłki: 51% - 49%

BOT GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1Jean Paulista (6 min.), 0:2 Dariusz Dudka (71 min.), 1:2 Paweł Strąk (85 min.)

Żółta kartka: Edward Cecot (GKS) - Marek Zieńczuk (Wisła)

Sędziował: Robert Małek (Zabrze)
Widzów: 7 000

GKS: Lech - Kowalczyk, Pietrasiak, Cecot, Popek (78 Jarzębowski) - Nowak (55 Wróbel), Strąk, Garguła, Boguski - Ujek, Costly (78 Truszkowski)

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Cleber, Stolarczyk, Zieńczuk - Błaszczykowski, Sobolewski (87 Kokoszka), Dudka, Brożek Piotr - Paulista (70 Brożek Paweł), Penksa (82 Gołoś)

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

potwierdzilo sie to ze chlopakom sie nie chce grac z byle kim... transfery trzeba zrobic i zatrudnic stabilny sztab szkoleniowy i powoli do celu grajac mlodymi zawodnikami

Kamil BOSS

Posty: 475

ostatnio na koniec sezonu wygrali w Warszawie 2:1 i niewiele zrobili, bo uważano, że ci piłkarze wystarczą na Mistrzostwo. Żeby teraz też tak nie było