Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

araneae

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 291

Jak dzieci we mgle

Fatalny występ zaliczyła Wisła na koniec rundy jesiennej, przegrywając 1:2 z Łódzkim KS. "Biała Gwiazda" pod kierunkiem Dragomira Okuki w ostatnich pięciu meczach zanotowali tylko jeden remis i cztery porażki!

Mecz rozgrywano w bardzo złych warunkach, przy mgle, która bardzo przeszkadzała oglądać to smutne dla wiślaków widowisko. ŁKS jednak zamiast zastanawiać się nad widocznością po prostu grali swoje. Grali o zwycięstwo.

Wisła zaczęła dobrze, osiągając przewagę w pierwszych pięciu minutach. Okres ten brutalnie przerwał błąd Dariusza Dudki, któremu piłkę odebrał Kmiecik zagrywając wślizgiem do Ensara Arfovicia. Bośniak wykorzystał sytuację "sam na sam" z Dolhą i było 1:0 dla gospodarzy.

Wisła nie otrząsnęła się już po tym ciosie, to ŁKS przejął inicjatywę. Jednak w 30 minucie szczęśliwie to nasi zawodnicy zdobyli bramkę. Ładną główkę Pawła Brożka wybronił Wyparło, piłka odbiła się od murawy kilkadziesiąt centymetrów od bramki. Zaatakował ją Maciej Stolarczyk, korzystając z niezdecydowania Kolendowicza wepchnął ją do siatki (bez asysty).

Ta bramka nieco podcięła skrzydła gospodarzom, ale po przerwie oskrzydlił ich piękny gol Arifovicia. Napastnik ŁKS będąc 20 metrów od bramki i mając przed sobą Clebera oddał cudowny techniczny strzał, idealnie "w okienko".

Gospodarze mieli jeszcze kilka szans, m.in. po podaniu od Kolendowicza przestrzelił z siedmiu metrów Arifović. Mimo zmian w składzie (wejścia Paulisty, Kryszałowicza i Radovanovicia za Penksę, Zieńczuka i Burnsa) wiślakom nie udało się przejąć inicjatywy nawet na moment.

W ten oto sposób za strzał, po zwolnieniu Dana Petrescu w środku rundy, za strzał Mijailovicia w 94 minucie w meczu z Iraklisem dający awans do fazy grupowej Pucharu UEFA władze Wisły zamieniły na serię listopadowych porażek i piąte (!) miejsce w ligowej tabeli. To najsłabszy wynik "Białej Gwiazdy" od przełomu lat 1997/98. Nie mała w tym "zasługa" trenera Dragomira Okuki, który podczas meczu z ŁKS potrafił się tylko uśmiechać pod nosem... Nam do śmiechu nie jest.