Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[18.04.2007] Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wreszcie wygrana

Po pięciu meczach bez wygranej Wisła Kraków zdobyła komplet punktów pokonując przed własną publicznością zespół Górnika Łęczna 2:1. Mimo że pierwszą bramkę zdobyli goście, to "Biała Gwiazda" po trafieniach Piotra Brożka i Jeana Paulisty zdołała przerwać fatalną passę i rozstrzygnęła losy dzisiejszej rywalizacji na swoją korzyść.

Zmiana trenera przyniosła wreszcie odważniejsze zestawienie w środku pola. Lansowane przez Adama Nawałkę zestawienie z dwoma defensywnymi środkowymi pomocnikami zostało zastąpione przez parę pomocnik defensywny i ofensywny. Stąd w centrum pola operowali Jakub Błaszczykowski i Dariusz Dudka.

Nie przyniosło to nagłej zmiany w stylu gry drużyny. Wisła miała inicjatywę, długo operowała piłką, ale przedostanie się pod pole karne rywala przychodziło z trudem.

Przełamanie mogły przynieść trzy sytuacje bramkowe Pawła Brożka stworzone sytuacje na przełomie 29 i 33 minuty. Najpierw napastnik Wisły nieczysto trafił w piłkę z zaledwie dziesięciu metrów. Po chwili główkował z pięciu metrów obok bramki. W 33 minucie do szczęścia było jeszcze bliżej z podania Marcina Baszczyńskiego, Paweł Brożek na trzecim metrze miał piłkę przy bucie i chyba tylko on wie jak nie trafił do siatki. Gwoli sprawiedliwości dodać należy, że należał się Wiśle rzut karny, gdyż próba dobitki napastnika Wisły została powstrzymana w sposób nieprzepisowy...

Tuż przed przerwą drogę do bramki Górnika Łęczna znalazł Jean Paulista, jednak oddał strzał z pozycji spalonej. A już w drugiej połowie pierwsza w tym meczu sytuacja Górnika... zakończyła się golem. Z prawej strony podawał Niżnik, Baszczyński nie sięgnął piłki a lepiej ustawiony Masłowski precyzyjnym strzełem tuż przy słupku zapewnił gościom sensacyjne prowadzenie.

Ten gol spowodował, że wiślacy rzucili się na rywali ze zdwojoną agresją. Na bramkę Górnika sunął atak za atakiem. Wyrównać udało się już w 59 minucie, gdy zacentrował z rogu Jean Paulista, a Piotr Brożek dołożył głowę. Zwycięską bramkę zdobył Paulista z podania Baszczyńskiego, również z prawej stronie. Zatem bohaterem meczu można uznać Brazylijczyka, choć wcześniej często irytował on swymi niedokładnymi zagraniami.
Innym bohaterem "Białej Gwiazdy" okazał się Emilian Dolha. Gdy bowiem Wisła się odkryła swoje szanse stworzyli łęcznianie, a konkretnie Tomasz Zahorski, który dwukrotnie stawał przed Emilianem Dohlą. Rumun ostatecznie uratował Wisłę przed utratą gola i kolejnych cennych punktów.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Masłowski 56 min., 1:1 Piotr Brożek 59 min., 2:1 Jean Paulista 72 min.

Żółte kartki: Nikola Mijailović (Wisła Kraków), Aleksander Kwiek (Górnik Łęczna)

Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)

Widzów: 7 500

Wisła Kraków: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Cleber, Nikola Mijalović - Hristu Chiacu (46 Mauro Cantoro), Jakub Błaszczykowski (78 Konrad Gołoś), Dariusz Dudka, Piotr Brożek - Paweł Brożek (61 Branko Radovanović), Jean Paulista

Górnik Łęczna: Przemysław Tytoń - Przemysław Kulig, Mariusz Pawelec, Bartosz Jurkowski, Tomasz Lisowski - Rafał Niżnik, Aleksander Kwiek (72 Michał Łabędzki), Velijko Nikitovic,Paweł Głowacki, Łukasz Masłowski (83 Dariusz Jarecki) – Tomasz Zahorski (75 Ferdinand Chi-Fon).

źródło: wislakrakow.com

piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

nic specjalnego, wygrana w troszke marnym stylu ale fakt faktem, w koncu sie przelamali.. Smile oby tylko zaczac wygrywac