Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[16.05.2007] Lech Poznań - Wisła Kraków 2:2 PE
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Puchar Ekstraklasy: Lech - Wisła 2:2

Wisła zremisowała w Poznaniu 2:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy. Dwa gole dla "Białej Gwiazdy" zdobył Jacob Burns. Rewanż odbędzie się 29 maja na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie.

Obie drużyny wystąpiły w mocno osłabionych składach. „Kolejorz” m.in. bez nowego zdobywcy stu ligowych goli - Piotra Reissa, a także... trenera Franciszka Smudy, który zasiadł na trybunach. Na mecze Pucharu Ekstraklasy Lech pozwala na prowadzenie drużyny asystentowi Smudy - Markowi Bajorowi. W Wiśle oprócz od dawna kontuzjowanych zawodników brakło chociażby braci Brożków czy Arkadiusza Głowackiego. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymał za to Patryk Małecki i Michael Thwaite.

Do Poznania zawitało około 70 fanów Wisły. Niezbyt sprzyjająca pora meczu (późna godzina, środek tygodnia i równocześnie rozgrywany finał Pucharu UEFA) nie zraziła 8 tys. fanów „Kolejorza”. Wywiesili oni na płocie obrócone o 180 stopni trzy flagi Wisły skradzione z magazynu przez osoby przywdziewające szyld Cracovii...

Bohaterem Wisły był Jacob Burns, który zdobył dwie bramki. Pierwszą pięknym technicznym strzałem z 25 minuty, kiedy znalazł się z piłką na wprost bramki Lecha przed polem karnym i ograł jednego z przeciwników by kopnąć piłkę prawą nogą. Drugiego gola Australijczyk strzelił przy stanie 2:1 dla Lecha na początku drugiej połowy, korzystając z nieporozumienia Drzymonta z Linką.

Wisła objęła zasłużone prowadzenie, gdyż choć inicjatywę w meczu miał Lech, to potrafił ją spożytkować tylko na liczne, najczęściej niecelne lub łatwe do obrony strzały z dystansu. Z kolei goście stworzyli sobie trzy sytuacje bramkowe, z których tylko ostatnia zakończyła się golem Burnsa. Już w 11 minucie Paulista uruchomił pięknym zagraniem Hristu Chiacu, który mierząc w krótki róg pod poprzeczkę trafił w boczną siatkę. Osiem minut później Stolarczyk nie wykorzystał swojego wślizgu na trzecim metrze, przenosząc piłkę nad poprzeczką - znów po centrze Paulisty.

Lech skuteczniej zagrał między 30 a 50 minutą. W 34 minucie Marcin Zając otrzymał podanie na linię pola karnego i mocnym strzałem przy lewym słupku pokonał Dolhę. Błąd przy tej sytuacji popełnił Thwaite, który spóźnił się z pułapką ofsajdową. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy pięknego gola dla „Kolejorza” zdobył Przemysław Pitry - jego uderzenie z całej siły niemal z linii szesnastu metrów mogłoby być ozdobą wszystkich stadionów świata.

Do końca meczu obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kilka dośrodkowań zaprezentował Tomasz Dawidowski, mniej udane wejście zanotował Konrad Gołoś. Niewiele brakowało, by Wisła kończyła mecz bez bramkarza, gdyż po wykorzystaniu czterech (dozwolona ilość w Pucharze Ekstraklasy) zmian wybił palec Dolha. Rumun dotrwał jednak do końca, a w samej końcówce wybronił atomowe uderzenie Jacka Dembińskiego.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:2 (1:1)