Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

najwazniejsze że to jeszcze nie koniec... w Grecji im pokażemy... Smile trzeba być dobrej myśli...

Tego nie musisz mi przypominać, nawet po 3-0 z Vitorią wierzyłem w awans...

Kamil BOSS

Posty: 475

Koszmar powraca

Wielkie nadzieje na awans do europejskiego zaplecza, zimny prysznic w pierwszym meczu i... Czy scenariusz się powtórzy zobaczymy za dwa tygodnie. Po pierwszym spotkaniu Wisły z Iraklisem wszelkie powody do zadowolenia może mieć grecki zespół.

Wisła Kraków przegrała 0:1 z Iraklisem, po fatalnej pierwszej połowie, na której początku straciła bramkę uderzeniu Athanasiosa Prittasa. Goście nie zwrócili uwagi, że na boisku ze złamaną ręką leży Piotr Brożek, a Prittas oddał atomowy strzał w samo okienko bramki Mariusza Pawełka. W oczach kibiców Wisły stanęły Valerengi, Tbilisi i Guimaraes. Obraz ten, z drobnymi przerwami, pozostał już do końcowego gwizdka sędziego z Finlandii Tony Asumay.

Niestety, Dan Petrescu nie trafił w czwartek z wyjściowym składem. Złym posunięciem było postawienia na rekonwalescentów Branko Radovanovicia, a zwłaszcza Radosława Sobolewskiego. Ten drugi, do społu z Markiem Zieńczukiem nie potrafili zorganizować gry Wisły na tyle, by potrafiła ona narzucić swój styl gry rywalowi. Na domiar złego ambicja przeważyła nad rozsądkiem u Jakuba Błaszczykowskiego, który zgłosił niedyspozycję zdrowotną trenerowi dopiero w przerwie meczu. Obraz niezwykłe pechowych decyzji kadrowych dopełnia złamana ręka najlepszego strzelca ostatnich tygodni - Piotra Brożka.

Iraklis to drużyna bardzo niepewnie grająca w obronie. Aby nie dopuścić do sytuacji pod swoją bramką będzie chciała oddalić grę na połowę rywala. Takie przewidywania głoszono wszem i wobec, i sprawdziły się one co do joty. Goście zaatakowali pressingiem, równocześnie dużo pracując podaniami, dość powiedzieć, że w pierwszym kwadransie zanotowali 58 czasu procent posiadania piłki, w meczu wyjazdowym bądź co bądź. Gdy nadarzała się okazja, Iraklis uderzał z dystansu. Tak też czynili w pierwszych 35 minutach Lawal (dwukrotnie), Epalle (dwukrotnie), Rivas, czy wspomniany wcześniej strzelec gola Prittas.

Wisła odpowiedziała praktycznie tylko nieśmiałą i niecelną próbą z 50 metrów Piotra Brożka, który zauważył że bramkarz Abaris za bardzo oddalił się od bramki. Jedyną naprawdę groźną sytuacją dla naszej drużyny była główka Pawła Brożka z niewielkiej odległości, po której piłka otarła się o prawy słupek bramki Iraklisu. Tuż przed przerwą wepchnąć piłkę do bramki gości próbował po rzucie rożnym Arkadiusz Głowacki, zaś w 45 minucie uderzenie z rzutu wolnego Mijailvocia wybranił Abaris.

Słupek i poprzeczka stanęły Wiśle na drodze do zdobycia choćby wyrównującego gola na początku drugiej połowy. Chyba nikt nie wie jakim cudem tknięta palcami piłka odbiła się od konstrukcji bramki po strzale Radosława Soblewskiego z 52 minuty. Cztery minuty później, jakby od niechcenia strzelił Marek Zieńczuk, a bramkarz jak zahipnotyzowany patrzył, jak futbolówka ociera się o poprzeczkę. Między tymi sytuacjami drugiego gola mógł strzelić Iraklis. Wisła zapomniała o obronie i nagle sam przed Pawełkiem, 45 metrów od bramki znalazł Prittas. Grecki zawodnik minął już naszego bramkarza, ale w oddaniu skutecznego uderzenia przeszkodził mu waleczny "Frodo" - Marek Penksa. Słowak pojawił się na boisku w przerwie zmieniając Jakuba Błaszczykowskiego. W tym samym czasie Mauro Cantoro "zluzował" Piotra Brożka.

Zmiany wyniku nie przyniosła też ani trzecia zmiana i wejście Jeana Paulisty, ani niezliczona ilość dośrodkowań, ani zasłużona czerwona kartka za wstrętny faul Joela Epalle na Pauliście. Wisła zbyt wolno rozgrywała piłkę i mimo przewagi do końcowego gwizdka miała kłopot z oddaniem strzału w światło bramki. Zwrócić jednak należy uwagę, że defensorzy Iraklisu potrafili zagrać niepewnie mając piłkę na własnym polu karnym. Tego już nie udało się wykorzystać. Czy uda się to w rewanżu? Czwarty rok z rzędu łudzimy się, że tak.

Wisła Kraków - Iraklis Saloniki 0:1 (0:1)

Bramka: Athanasios Prittas (8 min.)

Żółte kartki: Cantoro (Wisła) oraz Prittas i Abaris (Iraklis)
Czerwona kartka: Epalle (Iraklis, 71 min.)

Sędziował: Tony Asumaa (Finlandia)
Widzów: 13 000

Wisła Kraków: Pawełek - Dudka, Głowacki, Cleber, Mijailović, Błaszczykowski (46 Penksa) - Sobolewski, Zieńczuk, Brożek Piotr (46 Cantoro) - Brożek Paweł (64 Jean Paulista), Radovanović

Iraklis Saloniki: Abaris - Mavrogenidis, Papazacharias, Katsabis, Sznaucner - Prittas, Poursandis, Lawal (89 Biliskov) - Epalle, Herrera (69 Georgiadis), Benito Rivas (90+2 Papasterianos)