Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[14.10.2006] Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śląski 6:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Pogrom w ciszy

Aż 6:0 wygrała Wisła z Odrą Wodzisław w meczu 10. kolejki Orange Ekstraklasy. Mecz przeprowadzono niemal w kompletnej ciszy, z powodu kolejnego protestu kibiców.

Tym razem fani sprzeciwili się zakazowi odpalania materiałów pirotechnicznych podczas meczów, nałożonemu przez PZPN i UEFA. Akcja nie zakończyła się po myśli organizatorów. "Race są bezpieczne, pokazujemy to razem" - napisano na transparencie a kilka minut później ich sektorówka zajęła się ogniem od odpalonych kilku rac.

Sprzeciw "racowy" był tylko dodatkiem do głównego protestu kibiców wobec ostatnich sytuacji, jakie mają miejsce w naszym klubie. Ogólnie określono sytuację jako pogarszające się relacjami między władzami Wisły a jej fanami. Stąd też milczenie, brak oprawy, pare niepochlebnych przyśpiewek w kierunku wiceprezesa i rzecznika prasowego klubu - Jerzego Jurczyńskiego oraz okrzyki "Piłka nożna dla kibiców".

Kibicom nie podobają się przede wszystkim:
- absurdalnie wysokie ceny biletów na mecz z Blackburn
- złe rozwiązanie problemu przyjmowania kibiców gości, z czym wiąże się tworzenie sektora buforowego w miejscu, w którym sprzedane zostały karnety na mecz
- pobieranie "opłaty manipulacyjnej" przy zakupie biletów, z którą miało się wiązać polepszenie warunków oglądania meczu - co niestety nie ma miejsca (brak cateringu przy trybunie C, mała ilość kołowrotków czy brudne krzesełka)
- zamknięcie dla kibiców meczów III-ligowych rezerw Wisły
- niedotrzymanie obietnic związanych ze spotkaniami sztabu szkoleniowego i piłkarzy Wisły z kibicami
- zniesienie ulg na bilety dla zorganizowanych Fan Clubów Wisły
- zaniechanie propagowania "wiślackości" wśród dzieci i młodzieży
- sposób pożegnania Radosława Majdana i Dana Petrescu przez Wisłę
- notoryczne utrudniania wszelakich inicjatyw kibicowskich, w tym realizacji opraw na stadionie.

Kibice chcą też, by zarząd Wisły poparł apel MKS Cracovia mający na celu wpuszczenie fanów "Pasów" na derby stulecia, które odbedą się przy Reymonta 28 października.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tym tygodniu Marka Grechuty. Późniejsza cisza była już mniej uroczysta, na szczęście przerywały ją brawa i okrzyki radości, wywołane dobrą grą piłkarzy Wisły.

Dwa pierwsze gole w tym meczu padły w przeciągu dwóch minut, po rzutach rożnych wywalczonych odpowiednio przez Radosława Sobolewskiego (strzał z dystansu) i Marka Zieńczuka (dośrodkowanie). W 21 minucie z kornera dośrodkował Zieńczuk a wracający do dobrej dyspozycji Radosław Sobolewski idealnie wyszedł w górę by celnie główkować w długi róg bramki Odry (asysta: Zieńczuk). Strzelec i reszta zespołu dedykowali gola urodzonemu 2 października synowi Marcina Baszczyńskiego - wykonano obowiązkową kołyskę.

Chwilę później było już 2:0. Tym razem centrował z drugiej strony Kuba Błaszczykowski, zamykający sytuację Dudka zgrał piłkę do środka, a głową niemal do pustej bramki dopełnił formalności Radovanović (asysta: Dudka).

Po tych ciosach Odra nie zdołała się już podnieść do końca meczu. Co prawda w pierwszej połowie Wisła już więcej bramek nie zdobyła, ale sam Jean Paulista mógł to uczynić przynajmniej dwukrotnie. Na 3:0 podwyższył w 53 minucie Jakub Błaszczykowski po dwójkowej akcje z Brazylijczykiem. "Błaszczu" wbiegł w pole karne Odry i spokojnym strzałem w krótki róg pokonał Pilarza (asysta: Paulista).

W 64 minucie były obrońca Wisły Jacek Kowalczyk "skosił" Marka Zieńczuka i arbiter nie miał wątpliwości - rzut karny. Na bramkę pewnym strzałem zamienił go Cleber (asysta: Zieńczuk). Na murawie przebywał już wtedy Paweł Kryszałowicz, który zmienił po godzinie gry Branko Radovanovicia i "dorzucił" dwa gole do strzeleckiego dorobku Wisły.

Najpierw "Kryszałowi" pomógł bramkarz Krzysztof Pilarz, który poza tą sytuacją uratował swój zespół jeszcze nie raz. Bramkarz Odry źle uderzył piłkę, która trafiła na 40. metrze pod nogi napastnika Wisły. Pan Paweł mocnym, technicznym uderzeniem przelobował rywala i było 5:0 (bez asysty). Szósty gol to efekt szybkiego ataku lewą stroną i wystawienia piłki przez Marka Zieńczuka. Paweł Kryszałowicz tylko dołożył nogę ustalając wynik spotkania.

Wisła zaprezentowała więc zwyżkę formę przed meczem Pucharu UEFA z Blackburn. Trenera Okukę martwią tylko kontuzje kilku zawodników, szczególnie Nikoli Mijailovicia i Mauro Cantoro. Występ tego pierwszego jest już raczej wykluczony...

Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śląski 6:0 (2:0)

Bramki: Radosław Sobolewski 21, Branko Radovanović 23, Jakub Błaszczykowski 53, Cléber 65 (k), Paweł Kryszałowicz 79, 88.

Sędziował: Marek Ryżek (Piła).
Widzów: 10 000

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Cleber, Dariusz Dudka, Nikola Mijailović (31 Maciej Stolarczyk) - Jakub Błaszczykowski, Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro (60 Norbert Varga), Marek Zieńczuk - Jean Paulista, Branko Radovanović (65 Paweł Kryszałowicz)

Odra: Krzysztof Pilarz - Marcin Kokoszka (72 Adam Gmitrzuk), Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Sławomir Szary (62 Marcin Smoliński) - Jan Woś, Dariusz Dudek, Marcin Malinowski, Marcin Radzewicz (85 Dariusz Zjawiński) - Marcin Chmiest, Mariusz Muszalik.

źródło: wislakrakow.com