Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[13.12.2006] SC Feyenrood - Wisła Kraków 3:1 Puchar UEFA
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Żegnamy Puchar UEFA

Wisła żegna się dziś z rozgrywkami Pucharu UEFA. Podopieczni Dragormika Okuki przegrali 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z Feyenoordem Rotterdam.

Wiślacy mogli spotkanie rozpocząć od zdobycia bramki, gdy w 2. minucie ładną szarżą prawym skrzydłem popisał się Jean Paulista. Brazylijczyk, który na pełnej prędkości wpadł w pole karne, z ostrego kąta uderzył jednak obok dalszego słupka. Gospodarze zdołali odpowiedzieć kilka minut później płaskim strzałem Charisteasa, z którym problemów nie miał Dolha.

Od pierwszej minuty bardzo aktywny w zespole Wisły był Jakub Błaszczykowski, który w 11. minucie dopadł do nienajlepiej wybitej piłki, ale lewą nogą nie zdołał pokonać Timmera. Pięć minut później dała o sobie znać niezgrana defensywa Wisły. Na długie podanie z własnej połowy zdecydował się Vlaar. Piłka poszybowała nad głowami źle ustawionych środkowych defensorów i spadła na głową stojącego tyłem do bramki Hofsa. Pomocnik Feyenoordu Rotterdam wykorzystał błąd Dolhy, który za bardzo wyszedł z bramki i sprytnym lobem posłał piłkę do bramki.

Po stracie bramki Wiślacy odważniej zaatakowali. W 22. minucie Timmer z trudem obronił strzał głową Burnsa po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego. Kilkadziesiąt sekund później Wisła doprowadziła do wyrównania. Ponownie dał o sobie znać Błaszczykowski, który minął środku pola kilku rywali i prostopadle zagrał do Pawła Brożka. Napastnik wyszedł sam na sam z Timmerem i ładnym podcięciem posłał piłkę do bramki nad interweniującym bramkarzem.

Po wyrównującej bramce kibice Feyenoordu zamarli. Na sektorze przeznaczonym dla kibiców Wisła trwała natomiast wielka zabawa. Radość naszych fanów nie trwała jednak długo. W 38. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Charisteas, który miał praktycznie przed sobą tylko Dolhę. Ale trzy minuty później kolejny błąd wiślackiej defensywy wykorzystał Jonathan De Guzman, który z bliskiej odległości trafił do siatki po dośrodkowaniu Kolkki. I właśnie wynikiem 2:1 dla Feyenoordu zakończyła się pierwsza połowa.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do zawodników Wisły, którzy długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Feyenoord nastawił się natomiast na kontry.

Doskonałej sytuacji kibice Wisły doczekali się w 54. minucie. Po ładnym podaniu nad głowami obrońców w wykonaniu Zieńczuka, oko w oko z bramkarzem Feyenoordu ponownie stanął Paweł Brożek. Reprezentacyjny napastnik Wisły tym razem jednak nie trafił w piłkę. Osiem minut później najskuteczniejszy w ostatnich tygodniach piłkarz "Białej Gwiazdy" miał kolejną bardzo dobrą szansę na doprowadzenie do wyrównania. Tym razem dostał świetne podanie od Dudki, przyjmując piłkę na klatkę piersiową zwiódł obrońców i uderzył z trzynastu metrów. Na wysokości zadania stanął jednak Timmer, który z najwyższym trudem obronił strzał.

W 67. minucie było już po meczu. Na bramkę strzeżoną przez Dolhę strzelali kolejno De Guzman, Hofs oraz Charisteas. I właśnie piłka po uderzeniu greckiego napastnika znalazła drogę do siatki. Chwilę później mogło być 4:1, jednak świetnej okazji nie potrafił wykorzystać Kolkka.

Trener Wisły Dragomir Okuka na bardzo niekorzystny rezultat zareagował zaskakującą zmianą, bowiem wprowadził Piotra Brożka w miejsce ofensywnie grającego Paulisty. Brat bliźniak strzelca pierwszej bramki dla Wisły w tym meczu, mógł także wpisać się na listę strzelców, ale w 76. minucie po dynamicznej akcji uderzył bardzo niecelnie.

Dwie minuty później nerwowo nie wytrzymał Dariusz Dudka, który ostro zaatakował Hofsa i zdaniem sędziego zasłużył na czerwoną kartkę. Po tej sytuacji wiślacy byli już bezradni w ofensywie. W końcówce mogła paść czwarta bramka, jednak Dolha zdołał obronić uderzenie Charisteasa.

Feyenoord Rotterdam - Wisła Kraków 3:1 (2:1)

1:0 Hofs 16 min.
1:1 Paweł Brożek 23 min.
2:1 De Guzman 41 min.
3:1 Charisteas 67 min.

Żółte kartki: Kolkka (57 min.), Greene (76 min.) - Głowacki (45 min.), Thwaite (77 min.)
Czerwona kartka: Dudka (78 min.)
Sędziował: Paolo Dondarini (Włochy)
Widzów: 35 tys.

Feyenoord: Timmer - Buijs, Vlaar, Bahia, Greene - Hofs (90 Derijck), Lucius, De Guzman - Kolkka (77 Vincken), Charisteas, Huysegems (64 van Hooijdonk)

Wisła: Dolha - Baszczyński, Dudka, Głowacki, Thwaite - Błaszczykowski, Burns, Sobolewski, Zieńczuk - Paulista (69 Piotr Brożek), Paweł Brożek (90 Radovanović)