Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[07.06.2007] BOT GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:0 PE
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Bełchatów w finale Pucharu Ekstraklasy

GKS BOT Bełchatów pokonał Wisłę 2:0 w rewanżowym meczu Pucharu Ekstraklasy. Podopieczni Oresta Lenczyka zagrają w finale rozgrywek z Groclinem-Dyskobolią.

W pierwszym meczu Wisła przegrała 0:1 po bramce Kurantego. Teraz, by awansować do finału musiała wygrać w Bełchatowie. Przykład z meczu ligowego dowodził, że nie jest to niemożliwe, choć "Biała Gwiazda" wystąpiła dziś w eksperymentalnym zestawieniu, z czterema rezerwistami w wyjściowym składzie: Kubowiczem, Rygielskim, Jackiem i Mączyńskim.

Kapitanem Wisły był Paweł Brożek. Na ławce rezerwowych zasiedli: Jarosiński, Dawidowski, Cantoro, Smółka, Janik i Burliga. Do Bełchatowa dotarło ponad 250 kibiców Wisły. Na trybunach pojawili się też znani piłkarze: Radosław Matusiak (dawny napastnik Bełchatowa, obecnie Palermo) i Marcin Mięciel (napastnik PAOK Saloniki).

Tylko najwięksi optymiści mogli jednak sądzić, że Wisła powalczy w Bełchatowie o awans. Przez pełne 90 minut nasi zawodnicy starali się o najmniejszy wymiar kary. Także Bełchatowianie nie kwapili się do szaleńczych ataków, stąd widowisko nie powalało na kolana.

Wisła przegrywała 0:1 już od 4. minuty. Piłka po podaniu Truszkowskiego przeszła między nogami Radosława Jacka, dopadł do niej Dawid Nowak i nie dał szans Mariuszowi Pawełkowi. Futbolówka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od lewego słupka.

Nowak dopełnił dzieła na kwadrans przed końcem meczu, korzystając z fatalnego nieporozumienia Rygielskiego z Jackiem. Obaj chcieli wybić piłkę z pola karnego, nie zdecydował się na to żaden z nich, w efekcie wylądowała ona pod nogami Dawida Nowaka, który pod bramką przeciwnika potrafi znaleźć się niczym Tomasz Frankowski za dobrych lat. Napastnik GKS-u uwolnił się spod opieki defensywy i po raz drugi pokonał naszego bramkarza.

W drugiej połowie mieliśmy do czynienia z kuriozalnymi sytuacjami. W 46 minucie za Kubowicza wszedł Dawidowski. Niestety, w 71 minucie musiał opuścić boisko, gdyż ucierpiał w starciu ze Strąkiem. To nie koniec farsy... Mauro Cantoro, który wszedł za "Dawida", trzy minuty później zszedł z murawy uderzając twarzą w głowę jednego GKS-u. Z rozciętą wargą Argentyńczyk opuścił boisko, a w 76 minucie wszedł za niego Janik.

Równie kuriozalnie wyglądały ataki Wisły. W końcówce młody Paweł Smółka zamiast zdobyć honorową bramkę z przewrotki... trafił piłką w swoją rękę...

Sezon dla Wisły kończy się tak, jak wyglądał przez niemal całą rundę wiosenną. Mimo iż mówi się, że gorzej być już nie może, mało co wskazuje na to, by kolejne miesiące przyniosły poprawę stanu rzeczy.

GKS BOT Bełchatów - Wisła Kraków 2:0 (1:0)