Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[07.04.2007] Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Wisła 0:0 Lech

Od 413 minut piłkarze Wisły nie mogą zdobyć bramki. W meczu 20. kolejki Orange Ekstraklasy pomiędzy Wisłą a Lechem Poznań padł bezbramkowy remis.

Mecz już na samym początku został przerwany w związku z zamieszkami na trybunach. Na sektorze... A interweniowała policja, na co próbą sforsowania ogrodzenia odpowiedzieli kibice Lecha, którzy w liczbie ponad 800 osób zjawili się przy Reymonta. Wywołało to "wędrówki ludów" na trybunach C i niepokój na E. Na stadion weszło około 200 funkcjonariuszy w białych kaskach z czego 50 osób na sektor gości. Użyto też gazu łzawiącego, co spowodowało przerwanie meczu przez sędziego.

Na boisku emocji brakowało. Niezła szybkość gry szła w parze z niedokładnością i brakiem zrozumienia - pod tym względem obraz meczu przypominał ten z Kielc. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowej sytuacji, choć lepsze okazje miał Lech. Za taką należałoby uznać strzał z 18 metrów Piotra Reissa w 35 minucie, który skorzystał z fatalnego wycofania piłki Burnsa, przebiegł z nią około 30 metrów po czym uderzył obok prawego słupka bramki Wisły. Dziesięć minut wcześniej samobójczego gola mógł zdobyć Marcin Baszczyński, który źle wycofał do Dolhy. Rumuński bramkarz szpagatem zablokował lot piłki i zdążył wykopać ją do przodu przed dobitką Pitrego.

Dwa... zalążki szansy bramkowej miał Paweł Brożek. Pierwszy już w piątek minucie po podaniu za plecy obrońców napastnik Wisły otrzymał piłkę, ale zwolnił pozwalając dogonić się obrońcom. Wycofanie do Penksy okazało się niecelne. W 29 minucie Sobolewski dobrze zagrywał do Brożka, ale ten dał się wyrzucić na lewą stronę i nie wywalczył nawet rogu.
Nieskuteczne strzały na bramkę Lecha oddawali natomiast Jakub Błaszczykowski (z 25 metrów wprost w Kotorowskiego) i Marek Penksa (uderzenie zablokowane).

Po przerwie zaatakował Lech, mimo zejścia z boiska Piotra Reissa. Goście potrafili na długi czas zamknąć Wisłę na naszej połowie. W tej sytuacji Adam Nawałka zdecydował się na podwójną zmianę: za Stolarczyka i Brożka weszli Mijailović i Paulista. Niemal natychmiast Wisła przeprowadziła szybką kontrę: Paulista zagrał na lewo do Gołosia, ten zacentrował po ziemi na 13 metr, gdzie Brazylijczyk zatrzymał piłkę w miejscu. Wbiegający Sobolewski zdołał oddać strzał, ale piłka ugrzęzła w nogach obrońców.

W 72 minucie Konrad Gołoś minął trzech rywali, ale jego akcja zakończyła się na czwartym, który piłkę wybił na róg. Dwie minuty później wolej Burnsa minął bramkę o kilka metrów, podobny efekt dała próba uderzenia z dystansu Marcina Baszczyńskiego. Nadzieję Wiśle miało dać wejście Tomasza Dawidowskiego. Niewiele brakowało by w 82 minucie zaliczył on asystę - dobre podanie do Paulisty, strzał z dziesięciu metrów po długim rogu obronił Kotorowski.

Na koniec stuprocentową sytuację zmarnował Sobolewski po zagraniu w pole karne Konrada Gołosia z lewego skrzydła. Trzeci bezbramkowy ligowy remis stał się faktem - z przebiegu gry wynik zdecydowanie zasłużony.

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0

Żółte kartki: Burns, Sobolewski (Wisła) oraz Wojtkowiak, Injac, Zakrzewski (Lech)

Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)
Widzów: 15 000

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber Guedes de Lima, Maciej Stolarczyk (61 min. Nikola Mijailović) - Jakub Błaszczykowski, Jacob Burns, Radosław Sobolewski, Konrad Gołoś - Paweł Brożek (61 min. Jean Paulista), Marek Penska (80 min. Tomasz Dawidowski)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Zlatko Tanevski (66 min. Marcin Drzymont), Grzegorz Wojtkowiak - Marcin Zając, Dimitrije Injac (61 min. Jacek Dembiński), Rafał Murawski, Jakub Wilk - Piotr Reiss (46. Marcin Zakrzewski), Przemysław Pitry.

źródło: wislakrakow.com

piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

zwyczajna padaka, zwykla czasu strata. doping slaby i mecz takze. moglo byc wymeczone 1-0 ale mamy Pauliste i Brozka ktorzy co mecz marnuja po jednej 100% sytuacji. teraz mieli oboje okazje, w kielcach i plocku tez.. nie mam slow

Posty: 319

i to nawet nie w sobote.. wybili mistrza z glowy swoja "cudowna" gra w ostatnich 9 meczach ligowych - 2 zwyciestwa, 5 remisow i 2 porazki Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Shocked