Forum Forum strony:wisla-multi.com Strona Główna

[05.05.2007] Odra Wodzisław - Wisła Kraków 2:1
Kamil BOSS

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 475

Czerwona porażka w Wodzisławiu

Wisła przegrała 1:2 w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki Orange Ekstraklasy z Odrą Wodzisław. Olbrzymi wpływ na to miały czerwone kartki dla Jeana Paulisty i Marcina Baszczyńskiego jeszcze w pierwszej części spotkania.

Trener Kazimierz Moskal zdecydował się na wystawienie niemal identycznej jedenastki, jaka rozpoczęła drugą połowę ostatniego zwycięskiego spotkania z Legią Warszawa. Jedyną zmianą było posadzenie na ławce rezerwowych Pawła Brożka, którego zastąpił Tomasz Dawidowski.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla Wisły, która już w 5. minucie objęła prowadzenie. Piłkę do bramki Odry wpakował Dariusz Dudka, który po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego spod linii końcowej wykorzystał niezdecydowanie defensywy gospodarzy.

Defensywny pomocnik Wisły w 15. minucie mógł zdobyć drugiego gola, gdy zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Dobrą interwencją popisał się jednak Skaba, który odbił piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku, nie dopuszczając Odry do własnego pola karnego.

Gospodarze pierwszy groźny strzał oddali w 29. minucie, gdy Dolhę próbował bezskutecznie zaskoczyć Dudek. Sześć minut później kolejną świetną interwencją w tym sezonie popisał się rumuński bramkarz, który tym razem uratował Wisłę po strzale Biskupa.

Dramat "Białej Gwiazdy" w tym spotkaniu rozpoczął się w 38. minucie. Wówczas prowadzący to spotkanie sędzia Marek Mikołajewski wyrzucił z boiska Jeana Paulistę, który stojąc w murze uderzył łokciem Marcina Kokoszkę. - Ewidentne uderzenie łokciem rywala w twarz. Nie było wątpliwości, że takie uderzenie nastąpiło. Potwierdził mi to jeszcze asystent dlatego sprawa jest oczywista - tak tłumaczył swoją decyzję arbiter.

W kolejnych minutach nadal było na boisku gorąco. O późniejszych losach spotkania przesądziła 44. minuta. Wówczas arbiter po raz drugi sięgnał po czerwoną kartkę, tym razem każąc Marcina Baszczyńskiego. - Druga czerwona kartka należała się za wulgarny gest skierowany w stronę kibiców miejscowych. Wyprostowany środkowy palec skierowany w stronę trybun. - dodał sędzia.

Po przerwie grający z przewagą dwóch zawodników gospodarze ruszyli do ataku i pierwszą okazję do wyrównania mieli już w 48. minucie. Ponownie jednak w bramce świetnie spisał się Dolha, który kapitalną paradą obronił uderzenie głową Czerkasa. Dwie minuty później sposoby na bramkarza Wisły nie znalazł również Grzegorzewski, którzy strzelał z około 20 metrów.

Osłabiona Wisła nie zdołała jednak odeprzeć ataku Odry w 53. minucie. Wówczas do wyrównania doprowadził Grzegorzewski, który popisał się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z prawej strony Dymkowskiego. Odra nie zamierzała zadowolić się wynikiem remisowym i przeprowadzała kolejne akcje. Dobrze spisywali się jednak defensorzy Wisły, którzy skutecznie rozbijali ofensywne wypady gospodarzy.

W 73. minucie jeden z nielicznych strzałów w drugiej połowie na bramkę Odry oddał zza pola karnego Cantoro. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Cztery minuty później podopiecznym Jacka Zielińskiego udało się objąć prowadzenie. Do bramki Dolhy trafił wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Rygel. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od Cantoro.

Po stracie drugiej bramki inicjatywę próbowała przejąć Wisła, jednak grając w osłabieniu nie była w stanie przeprowadzać składnych akcji. Niewiele jednak brakowało, aby w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Gołoś. Piłkę po jego mocnym uderzeniu z linii bramkowej wybił jednak Kowalczyk. Kilkanaście sekund później arbiter zakończył mecz.

Odra Wodzisław - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
0:1 Dudka 5 min.
1:1 Grzegorzewski 53 min.
2:1 Rygel 77 min.

Żółte kartki: Muszalik - Stolarczyk, Dawidowski, Burns, Baszczyński, Głowacki

Czerwone kartki: Jean Paulista (37), Baszczyński (44)

Sędziował: Marek Mikołajewski (Ciechanów) - MAREK M. ZŁODZIEJ!!!
Widzów: 6 tys

Odra: Skaba - Kokoszka (46. Wróbel), Kowalczyk, Dymkowski, Dudek (76. Rygel) - Woś, Malinowski, Muszalik, Biskup (68. Radzewicz) - Grzegorzewski, Czerkas

Wisła: Dolha - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Stolarczyk - Błaszczykowski (81. Penksa), Dudka, Burns, Piotr Brożek (57. Gołoś) - Jean Paulista, Dawidowski (45. Cantoro)

piter_biezanow

Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 319

Skąd: Kraków, Bieżanów Nowy

Ty wstawiles ten dopisek o mikołajewskim Wink ? a tak swoja droga to jedynie Baszczyński na czerwona kartke zasluzyl, bo jako 30-letni doswiadczony kopacz powinien nie dac sie sprowokowac. a zachowanie Paulisty ? sedzia przegial to jest max zolta kartka jezeli sedzia by sie uparl. tyle.

Kamil BOSS

Posty: 475

Ja to dopisałem, bo to prawda, a na wislakrakow.com by się pewnie nie odważyli. Co innego na bramkipolakow.net, tam wszyscy jechali na złodziejaszka